Григор Димитров беше на път да изпусне питомното, но все

...

Григор Димитров се поизмъчи на старта на "Мастърс" в Париж

Григор Димитров беше на път да изпусне питомното, само че въпреки всичко заслужи мястото си във II кръг на тенис шампионата от сериите " Мастърс " в Париж (Фр). Поставеният под №16 в схемата на последната за годината конкуренция от категория " АТР 1000 " българин надви на старта в три сета над тогавашната първа ракета на домакините Ришар Гаске - 6:1, 4:6, 6:2.

30-годишният хасковлия стартира в доста високо движение, което се оказа непостижимо за 35-годишния френски деец и първата част завърши единствено за 27 минути. Във II сет обаче Димитров понижи оборотите, а в същото време Гаске увеличи качеството на своята игра и това докара до непредвидени проблеми за българския топтенисит (№30 в света).

В началото на II сет Григор имаше три шанса за ранен пробив, само че откакто ги пропусна в третия гейм, всеки от подаващите взимаше умерено сервиса си чак до 10-ия. В него българинът сервираше за оставане в сета, само че изостана с 15:40 и макар че избави двата следващи сетбола, загуби идващите две разигравания и очевидно изтощеният французин съумя да изравни общия резултат.

Все отново в решаващата част Димитров възвърна експанзията си и проби още в откриващия гейм, след което затвърди за 2:0. В петия гейм нашият тенисист пропусна нов брейкбол, само че в седмия осъществя втората си опция от 15:40 и с втори пробив предреши развръзката. След това някогашният №3 в света затвори дуела с първия си мачбол след 1:47 ч. игра в зала " Акор Арена ".

Във II кръг Григор Димитров ще спори за място на 1/8-финалите с Карен Хачанов (Рус), отстранил квалификанта Микаел Имер (Шв). В единствената досегашна среща с 25-годишният руснак българинът завоюва в два сета на шампионата във Виена (Ав) през 2020 година - 7:6 (6), 6:3.
Източник: segabg.com