Глазгоу Рейнджърс се добра изключително трудно до груповата фаза на

...

Гол в добавеното време прати Рейнджърс в групите на ЛЕ

Глазгоу Рейнджърс се добра извънредно мъчно до груповата фаза на Лига Европа. Тази вечер шотландският гранд завоюва с минималното 1:0 реванша против Легия (Варшава) с гол в добавеното време, само че това бе задоволително за възпитаниците на Стивън Джерард, защото първата среща бе без победител - 0:0.

Рейнджърс доминираше съвсем през целия мач на " Айброкс ", до момента в който поляците главно се защитаваха. Домакините редяха офанзива след офанзива, само че без резултат.

Все отново шансът кацна на рамото на шотландците в самия завършек на срещата. В 91-ата минута Джордан Джоунс центрира отляво и постави топката на главата на Алфредо Морелос, който от близко вкара за 1:0.

Така Рейнджърс ще играе в групите на втория по мощ шампионат на УЕФА, до момента в който Легия се сбогува с шампионата.

Лига Европа final кръг, четвъртък 29 август  Рейнджърс 1:0краен резулат  Легия Варшава