Гласувах да имаме това, което имахме навремето като деца. Вече

...
Гласувах да имаме това, което имахме навремето като деца. Вече
Коментари Харесай

Костадин Костадинов: Гласувам да имаме това, което имахме навремето като деца

„ Гласувах да имаме това, което имахме преди време като деца. Вече започнах да приказвам като пенсионер. Споменем си какъв беше градът, когато бях дете. Беше чист, зелен, беше витрината на България. Това е носталгия по един естествен и организиран живот “, казаКостадин Костадинов, който пусна своята бюлетина във Варна.

„ Гласувах моят град да има кмет, който да го ръководи и да работи за него жителите, а не противоположното. Нужна е пълня смяна. Нужен е кмет, който да върви на работа “, уточни Костадинов.

„ Призовавам българите да гласоподават за бъдеще, друго от това, което ни приготвят “, сподели той.

„ Очаквам предварителни парламентарни избори. Въпросът не е дали ще има, а по кое време ще бъдат те. След всичките тези неща, които се случиха тези няколко дни, истината е, че в най-хубавия случай държавното управление ще изкара до пролетта. Това е една нездравословна мъка за всички жители “, акцентира Костадинов.

По думите му министър председателят би трябвало да подаде оставка и да отидем на нови избори. Според него, в случай че в този момент има предварителни парламентарни избори, резултатите няма да повторят предходните, оповестява.

Днес България избира локалната власт. Малко над 6 милиона и 48 хиляди души имат право да гласоподават на изборите за кметове, кметски наместници и общински съветници.След последните решения на ЦИК този път гласоподавателите ще могат да гласоподават единствено с хартиена бюлетина. В над 11 000 секции още веднъж ще има видеонаблюдение и лъчение на резултатите.

Особеност при локалните избори е, че за всеки обособен избор - за кмет на община, на регион или на кметство, както и за общински съветници, се гласоподава с обособена бюлетина. Избирателите получават друг брой бюлетини според от това какъв брой типа избор има в обитаемото им място.

Бюлетината се сгъва пред гласоподавателя от секционната комисия, а на гърба ѝ се поставя щемпел. Гласува се зад паравана, като по-късно гласоподавателят занася бюлетината - още веднъж сгъната, до комисията, с цел да ѝударят втори щемпел и да откъснат отрязъка с номера ѝ. Никой от комисията няма правото да я разгъва. След това гласоподавателят я получава назад, с цел да я пусне в урната. Подписва се в изборния лист и си взема документа за идентичност.

Гласоподавателят отбелязва вота си за кмет и листа с общински съветници,като слага знак Х или Vв квадратчето с номера на определения от него претендент, партия или коалиция, или в това на опцията " Не поддържам никого ". Отбелязването с тези знаци е фактически единствено в случай че е с писалка, пишеща със наследник цвят.
Източник: darik.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР