Германският Борусия (Мьонхенгладбах) победи Вердер с 1:0 в ранния двубой

...

Един гол раздели Борусия и Вердер, Илия Груев остана неизползвана резерва

Германският Борусия (Мьонхенгладбах) победи Вердер с 1:0 в ранния дуел от програмата на Бундеслигата за през днешния ден. Триумфът изкачи селекцията на Марко Розе до шестото място във краткотрайното класиране. Вердер остава на 13-ата позиция с 18 пункта.

Българският халф Илия Груев-младши беше измежду запасите на гостите, само че през днешния ден не получи игрови минути против мощния противник.
 Без почитатели в Германия до края на сезона

" Никой в Лигата или всред клубовете не желае да играе без почитатели, само че... "

Домакините започнаха интензивно и още в шестата минута можеха да поведат. Елведи бе оставен непокрит след центриране от фаул и стреля с глава, само че ударът бе неакуратен. Борусия имаше преимущество, само че като цяло офанзивите му бяха предвидими и отбраната на гостите се справяше. Зомер трябваше да се намесва в 27-ата минута. Към края на полувреме Вердер имаше самодейността.

Тимът на Марко Розе поведе в 56-ата минута след удар с глава на Елведи. Въпреки гола, тимът от Мьонхенгладбах не бе безапелационен и последователно се дръпна обратно да пази преднината си. Това можеше да се окаже съдбовно, защото гостите натиснаха. Три минути преди края те бяха покрай равнене. Влезлият като запаса Милот Рашица нацели гредата.
 Айнтрахт победи Шалке с 3:1 в Бундеслигата
Бляскаво завръщане на Лука Йович във Франкфурт, сърбинът се трансформира в воин против Шалке