Германия стана първият отбор, който си осигурява място на световното

...

Германия се класира на световното с разгром за едно полувреме в Скопие

Германия стана първият тим, който си обезпечава място на международното състезание в Катар следващата година, откакто победи с 4:0 Северна Македония в Скопие. Бундестимът към този момент има 21 точки и води с осем пред Румъния в група J от международните квалификации два мача преди края.

Германия си върна за в Дуисбург през март. Тимът означи четирите си гола през второто полувреме.

През първото полувреме Германия контролираше играта, само че мъчно създаваше положения. Томас Мюлер беше покрай гол, само че пропусна. В края Вернер удари греда.

След почивката Кай Хаверц откри резултата в 50-ата минута. Тимо Вернер вкара два гола за три минути, а Джамал Мусаила оформи крайния резултат.

" Резултатът е съвършен. Стигнахме до това, което желаеме - да се класираме допустимо най-бързо. Вече имаме и пет следващи победи. Отношението на отбора още веднъж беше вярно. Не се отпуснаха. През първото полувреме ни липсваше точност, само че след почивката продължихме да нападаме ", сподели селкционерът на Германия Ханзи Флик.
Източник: dnevnik.bg