Футболистите на Ливърпул претърпяха втората си загуба през сезона в

...

Многото пропуски провалиха Ливърпул срещу Лестър

Футболистите на Ливърпул претърпяха втората си загуба през сезона в британската Висша лига по футбол, откакто отстъпиха пред домакина Лестър с 0:1 на " Кинг Пауър Стейдиъм " в мач от 20-ия кръг. Така мърсисайдци останаха на шест точки зад водача Манчестър Сити, който при победа над Брентфорд довечера може да усили разликата на цели 9 точки. В късната среща от вторник, играчите на Юрген Клоп имаха доста благоприятни условия да стигнат до триумфа, само че направиха доста пропуски. Най-чистите се откриха пред Мохамед Салах, пропуснал дузпа през първото полувреме, Садио Мане, който не съумя от чиста обстановка, тъкмо преди Адемола Луукман да вкара за Лестър в 58-ата минута. Ван Дайк пък можеше да изравни в края, само че и той пропусна. Голям мач направи и вратарят на " лисиците " Каспер Шмайхел, който има най-сериозен принос за значимата победа. Така отборът на Юрген Клоп може да посрещне 2022 година на третото място в класирането, ако Челси не загуби от Брайтън през днешния ден.
Източник: bnr.bg