Франция не е проруска или антируска, а е проевропейска държава,

...
Франция не е проруска или антируска, а е проевропейска държава,
Коментари Харесай

Макрон разочарова Полша - не й приглася за Русия

" Франция не е проруска или антируска, а е проевропейска страна ", съобщи френският президент Еманюел Макрон по време на визитата си през днешния ден в Полша. На конференция дружно с полския президент Анджей Дуда той изрази мнение за „ належащ разговор ” с Москва, заяви в. " Фигаро ".

„ Когато виждам картата, се вижда ясно, че Русия е Европа, даже и да не е член на Европейски Съюз, тя е наш комшия ”. Според френския държавен глава не е в полза на европейските страни да разрешават натрупването на замразени спорове. Той съобщи, че ползите на сигурността и стабилността на Европа и европейските сътрудници са безспорни цели за Франция.

За задачата и Франция, и Полша би трябвало да водят „ изискващ политически разговор с Русия ”, който даже и да е сложен, е належащо изискване за реализирането на прогрес. Макрон се надява да притегли Полша в плана за основаване на нов европейски танк и да пресече посредством нея изолационистките настроения в Източна Европа, които биха могли да се засилят след Брекзит.

Преди идването на Макрон полският външен министър Яцек Чапутович съобщи, че Полша " несъмнено е спечелила " историческия спор с Русия за виновността през Втората международна война, и по тази причина в този момент би трябвало да се успокоят страстите. Говорителката на съветското външно министерство Мария Захарова отвърна от Москва: " Така мислят всички наполеоновци: и Бонапарт, и в болничното заведение ".

 
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР