Фиорентина завърши участието си в груповата фаза на Лигата на

...

Изразителна победа на Фиорентина в Рига не стигна за първото място

Фиорентина приключи присъединяване си в груповата фаза на Лигата на конференциите с изразителна победа с 3:0 над латвийския РФС като посетител. Още преди последния кръг Ла Виола си беше подсигурила присъединяване в елиминационната фаза. Днес вярата над италианския отбор бе Истанбул Башакшехир да сгреши против Хартс, с цел да може при победа Фиорентира да приключи на първата позиция в група " А ". В последна сметка водачите завоюваха своите мачове и " виолетовите " останаха на втората позиция с еднакъв точков актив с Истанбул ББ, само че с малко по-лоши индикатори в директните конфликти. Това значи, че Фиорентина ще би трябвало да играе в плейофния кръг през пролетта. Хартс остава на трета позиция, до момента в който РФС е на дъното е с едвам де точки.

Фиорентина реши всичко още през първото полувреме, през което означи три безответни гола. Антонин Барак откри още в седмата минута след удар с глава в близкия ъгъл. В 44-тата минута домакините можеха да изравнят, само че топката срещна гредата, откакто Илич засече с глава едно центриране. Веднага по-късно гостите означиха два бързи гола. Кабрал удвои в 45-ата минута, откакто засече от близко топката, която преди този момент Барак отклони доста технично след центриране от корнер. В добавеното време Сапонара означи зрелищно попадение за 0:3 след удар от близо 30 метра.

През второто полувреме домакините пробваха да стигнат до почетно попадение, само че не съумяха. Пиетро Терачано се намеси доста добре след удар на Сантана, а гол на Влалукин бе анулиран поради засада.