Финалистът в Шампионската лига Интер завърши с победа сезона в

...

Интер загря с победа за финала в Шампионската лига

Финалистът в Шампионската лига Интер приключи с победа сезона в италианското футболно състезание.

В среща от последния 38-ми кръг " нерадзурите " надиграха с 1:0 като посетител отбора на Торино. Това дава спомагателна убеденост преди мача с Манчестър Сити в Истанбул другата седмица, когато ще бъде избран носителят на най-ценния трофей в клубния футбол.

На Олимпийския стадион в Торино единственият гол падна в 37-мата минута, когато Марсело Брозович се разписа от дъгата пред наказателното поле след пас на Ромелу Лукаку.

През второто полувреме домакините натиснаха в търсене на изравнителен гол и бяха доста покрай него в 70-ата минута, само че вратарят Самир Ханданович направи извънредно избавяне с една ръка след удар на Антонио Санабрия съвсем от упор.

В 80-ата минута Един Джеко можеше да постави точка на разногласието, само че ударът му откри страничната греда на вратата на домакините.

По обявата работи: Владислав Стоянов
Източник: bnr.bg