Фернандо Каранга вкара своя 10-и гол от началото на сезона,

...

Каранга няма спиране, ЦСКА няма стигане

Фернандо Каранга вкара своя 10-и гол от началото на сезона, а ЦСКА записа 8-а поредна победа в Първа лига. „ Червените “ надвиха с 3:0 над Дунав на „ Българска войска “ и ще продължат да бъдат на върха и след края на 10-ия кръг.

Освен Каранга, измежду голмайсторите се разписаха Николай Бодуров и Тиаго Родригес. Срещата се запомни и с няколко противоречиви отсъждания на съдията Петър Доровски. Той не отсъди дузпа за „ алените “ за нарушаване на Будинов против Каранга, а по-късно гол на бразилеца бе анулиран поради засада, която също бе противоречива.

Срещата предложи доста отворен футбол и обстановки пред двете порти. През първото полувреме гостите, водени от Веселин Великов, даже имаха по-чистите положения за гол. Вратарят на ЦСКА Черниаускас обаче се намеси уверено, а удар на Васил Шопов мина на сантиметри около вратата.

Кевин Меркадо пък пропиля най-хубавите благоприятни условия за гол за отбора на Стамен Белчев през първата част, като един път удари и греда.

На почивката Великов направи вратарска промяна и в игра се появи досегашният пазач на ЦСКА Александър Конов. Той обаче не изигра най-хубавия си мач и има сериозна виновност за един от головете на „ алените “.

Обичайният обвинен Фернандо Каранга откри резултата в 56-ата минута. Тиаго центрира от фаул към далечната греда, а там с глава бразилецът трансферира Конов и осъществя.

Попадението даде криле на домакините, които до 73-ата минута към този момент водеха с 3:0. Николай Бодуров в 69-ата минута се възползва от груба неточност на Конов, който изпусна топката, и с глава на празна врата направи 2:0.

В 73-ата минута Тиаго също записа името си измежду голмайсторите. Той изстреля снаряд от директен свободен удар, а Конов даже не помръдна – 3:0.

До края срещата се доиграваше. Гостите пробваха да върнат едно попадение и да създадат по-почетна загубата си, само че Черниаускас още веднъж отчая „ драконите “с намесите си.

С осмата поредна победа ЦСКА събра 25 точки, до момента в който втория Лудогорец има 21 и мач по-малко. Трети е Левски със 17 и също мач по-малко. Дунав пък е на 11-о място с 8 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна стратегия

ЦСКА – Дунав 3:0
1:0 Фернандо Каранга (56), 2:0 Николай Бодуров (69), 3:0 Тиаго Родригес (73)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
3-  Манолев центрира, Меркадо стреля с глава, само че на сантиметри пред голлинията защитник на Дунав почисти топката
20- Каранга стреля с глава, само че неопределено
30-  Васил Шопов се измъкна от защитата на ЦСКА и излезе самичък против Черниаускас. Ударът му обаче мина на сантиметри от гредата
33-  Претенции за дузпа! Каранга нахлу в наказателното поле, Будинов се намеси, а след съприкосновението бразилецът падна на земята. Реферът реши, че дузпа няма.
43-  Греда! Меркадо стреля мощно, само че топката се отби в напречната греда и излезе в навън!
43-  Божидар Васев стреля, топката рикошира и момент преди да влезе във вратата Черниаускас се разтегна и мазета в корнер
45- Край на първото полувреме
____________________________________________
46- Начало на второто полувреме
49- Пинто стреля технично, топката обаче минава около вратата
53-  Отменен гол на ЦСКА! Кубемба стреля с глава, вратарят Конов мазета, а Каранга направи добавка и вкара топката в мрежата. Страничният арбитър обаче подвигна флага за засада. Повторенията демонстрираха, че такава по-скоро има.
56-  ГОЛ ЗА ЦСКА! Тиаго центрира от фаул към далечната греда, а там с глава Каранга трансферира Конов и откри резултата!
65-  Греда! Меркадо стреля от въздуха, само че топката среща още веднъж напречната греда
69-  ГОЛ ЗА ЦСКА! Центриране от корнер, Конов не съумя да улови топката и тя попадна на главата на Бодуров, който на празна врата не сгреши - 2:0!
73-  ГОЛ ЗА ЦСКА! Тиаго Родригес изстреля снаряд от директен свободен удар, а Конов даже не помръдна - 3:0!
76-  Две страхотни спасявания на Черниаускас след удари на Костадинов и Ненов
90- Край на мача!
 Резултат с изображение ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 3.Антон Недялков  , 4.Божидар Чорбаджийски, 23.Александър Дюлгеров, 5.Николай Бодуров  , 11.Станислав Манолев (77-  19.Кирил Десподов), 15.Кристиан Малинов (78-  16.Раул Лое), 20.Тиаго Родригес, 6.Рубен Пинто (83-  21.Кевин Кубемба), 7.Кевин Меркадо, 9.Фернандо Каранга
Резерви: 12.Георги Китанов, 25.Александър Барт, 2.Стойчо Атанасов, 16.Раул Лое, 18.Александър Георгиев, 19.Кирил Десподов, 21.Кевин Кубемба
Треньор: Стамен Белчев

Резултат с изображение за фк дунав ДУНАВ: 86.Станислав Антонов (46-  33.Александър Конов), 4.Петър Патев, 21.Олексей Ларин, 5.Тейнур Марем, 22.Михаил Милчев, 11.Диян Димов, 10.Васил Шопов, 94.Юлиян Ненов, 7.Бирсент Карагарен (65-  77.Бранимир Костадинов), 14.Божидар Васев  (89-  8.Карлос Ятоба), 9.Мирослав Будинов
Резерви: 33.Александър Конов, 24.Преслав Петров, 8.Карлос Ятоба, 83.Христо Попадийн, 8.Андреас Васев, 77.Бранимир Костадинов, 20.Димитър Георгиев
Треньор: Веселин Великов

София, ст. " Българска войска "
Съдия: Петър Доровски
Легенда: гол   , автогол   , жълт картон   , втори жълт картон   , червен картон   , смяна   , рискова ситуация

Източник: blitz.bg