Европейско първенство по футбол обикновено приковава погледите на зрителите не

...
Европейско първенство по футбол обикновено приковава погледите на зрителите не
Коментари Харесай

Кои са китайските спонсори на Евро 2020?

Европейско състезание по футбол нормално приковава погледите на феновете освен в Европа, само че и по целия свят. На това се надяват и няколкото китайски спонсора, чиито марки „ окрасяват” опаковката на тазгодишното издание на футболния конгрес. След като компанията за техника за дома Hisense стана първият китайски спонсор на европейско състезание по футбол през 2016 година, три други китайски бизнеса последваха образеца на тазгодишното издание на футболния конгрес. Тези компании заплащат с цел да доближат задграничните пазари, до момента в който в същото време градят авторитет и известност в очите на китайските консуматори.

„ Китайските марки не употребяват футбола единствено за маркетинг на локални равнище, само че също по този начин за разкриването на нови пазари, изключително в Европа”, споделя Пиер Жусто, ръководещ шеф в консултантската компания Kantar, предава CNBC. Китайското държавно управление предизвиква излизането в чужбина на локални компании, които от своя страна желаят да засилят бизнеса си посредством новите пазари оттатък граница.

Компанията Hisense, която е позиционирана в град Циндао, провинция Шандун, показва, че до 2025 година възнамерява задграничния пазар да оформя половината от приходите й на стойност 23.5 милиарда $. Това е тройно по-висока цифра по отношение на приходите от предходната година – 7.93 милиарда $.

 {{ otherArticle[0].article.title }}
Съоснователят и изпълнителен шеф на Spotify Даниел Ек н...

Производителят на тв приемници и друга техника за дома твърди, че за първите пет месеца на тази година, продажбите в Европа са скочили над два пъти по отношение на предходната година, подкрепени от скок в търсенето на хладилници във Франция.

Hisense стъпва на европейския пазар преди 10 години, като показва, че понастоящем има над 8 000 чиновници на Стария континент, с офиси в Германия, Испания и 20 други страни.

Компанията спонсорираше и Световното състезание по футбол през 2018 година, като има подписан контракт и за идващото издание през 2022 година.

 {{ otherArticle[0].article.title }}
Европейските футболни клубове губят 9 милиарда евро доходи в борбата с последсвията от COVID-19 пандем...

Друг китайски спонсор, компанията за смарт телефони Vivo, показва, че публично е стъпила в шест европейски страни през октомври, потвърждавайки, че има над 400 млн. консуматори в над 50 страни по света.

Няма разполагаем лист на всички спонсори на Евро 2020, само че съгласно посочените на формалния уебсайт на УЕФА, попадат съветската енергийна компания Fazprom, немският авто производител Volkswagen и щатската куриерска компания FedEx.

Alipay, която е обвързвана с Alibaba и TikTok, приложението на ByteDance, са измежду останалите компании, които заплащат с цел да слагат имената си на банерите към терена през лятото на тази година.

Продължаващото месец Евро 2020, което стартира на 11 юни, се играе през тази година, защото бе отсрочено поради COVID-19 пандемията.

По време на последното европейско състезание по футбол през 2016 година, общо 2 милиарда фенове са следили мачовете онлайн по малкия екран, при засилен интерес на почитателите от Китай и Бразилия, излиза наяве от отчет на УЕФА, представен от Associated Press.

През 2018 година Alipay подписа за 8-годишно партньорство, което включва Евро 2020 и Евро 2024. Сделката е на стойност 200 млн. евро, съгласно източници, представени от Financial Times. За Евро 2020, договорката на Alipay включва проявлението на имената на нейните дъщерни сдружения както на британски, по този начин и на китайски език.

УЕФА показва, че не може да разкрие цената на партньорските покупко-продажби с китайските марки заради уговорка за конфиденциалност.

Alipay, един от двата съществени оператора на мобилни разплащания в Китай, прави опити да разгърне бизнеса си световно като залага на търговци в чужбина и китайските туристи по света. Броят на китайските туристи е намалял откогато пандемията предизвика страните да затворят границите си през предходната година.
Китайските почитатели

Друга китайска компания, която се пробва да завоюва от Евро 2020, е iQiyi, която има правата за онлайн лъчение на мачовете от шампионата.

Абонатите на стрийминг услугата възлизат на малко над 100 млн. души, като компанията разгласи поредна загуба от 193.4 млн. $ за първото тримесечие на тази година.

Сделката притегли „ значителен” зрителски трафик, както и благоприятни условия за бизнес партньорства с Volvo, Heineken, Volkswagen и Meituan, споделя Лингшиау Ю (Lingxiao Yu), изпълнителен шеф на iQiyi.

Той отхвърля да уточни, дали клиентите са скочили вследствие на договорката за Евро 2020. Държавната китайска телевизия също CCTV разполага с права да предава мачовете онлайн в Китай.

Въпреки, че Евро 2020 е измежду най-популярните тематики през последните седмици в Weibo, обществена мрежа, наподобяваща Twitter, няма изясненост до каква степен китайският футболен пазар може да пораства без съществуването на мощен народен тим.

През последните две десетилетия, Китай се опита несполучливо да построи личен конкурентен тим, като не пожали средства за задгранични играчи и треньори, показва Пиер Жусто от Kantar.

Единственият метод Китай да построи лични футболни звезди е да стартира да основава спортна просвета от нулата, счита той.

Голямата разлика в интереса към футбола се вижда от интензивността в интернет. Официалния канал на Евро 2020 има 2.5 млн. почитатели, по отношение на едвам 291 000 почитатели в Douyin – известно китайско приложение за къси видеа и стрийминг, също притежавано от ByteDance.
Сделките с Китай носят риск

Китай си остава огромен и печеливш пазар за международния спорт. След десетилетия на наличие, в последна сметка китайския бизнес на NBA доближи стойност от 4 милиарда $ през 2018 година, показват от лигата пред Forbes.

Въпреки това, работата с Китай носи риск.

През 2019 година, лице от NBA поддържа митингите в Хонконг посредством обява в Twitter. Това докара до заледяване на партньорството с NBA от страна на някои компании, което докара до загуба от 400 млн. $ за баскетболната лига.

Стрийминг платформата Tencent спря да излъчва мачовете от NBA за няколко дни, до момента в който държавната телевизия CCTV не пусна нито един мач от NBA цяла година, сочи информация на медията.
Източник: expert.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР