Европейският шампион и първенец на Англия Манчестър Сити победи като

...

Без изненади в Шампионска лига: Реал и Сити с победи

Европейският първенец и отличник на Англия Манчестър Сити победи като посетител Копенхаген с 3:1, като домакините виждаха в един миг тъждество 1:1. Головете за гостите вкараха Де Бройне, Бернардо Силва и Фодън, а за датчаните - Матсон.

В другия осминафинал от нощес Реал Мадрид взе минимална преднина на Лайпциг -1:0 при гостуването си в Германия. Браим Диас вкара гол шедьовър.

Трябва обаче да се означи, че отборът на Карло Анчелоти имаше доста съществени компликации на “Ред Бул Арена ”, като украинецът Андрий Лунин направи феноменални спасявания и резервира вратата си суха. Гол на Бенямин Шешко още във втората минута пък бе анулиран поради съмнителна засада.

Винисиус Жуниор удари греда в 72-та минута. Реваншът на “Сантяго Бернабеу ” е на 6 март.

Източник: skandal.bg