Европейският съюз трябва да извади отношенията си с Русия от

...
Европейският съюз трябва да извади отношенията си с Русия от
Коментари Харесай

Илияна Йотова: ЕС да извади отношенията си с Русия от задънената улица

Европейският съюз би трябвало да извади връзките си с Русия от задъдената улица, прикани вицепрезидентът Илияна Йотова. Тя взе участие в конференция на тематика " Евро-векторите към геополитическия триъгълник САЩ-Китай-Русия ".
Русия е непосреден комшия на Европейския съюз, с който би трябвало да дефинираме ясно своите връзки и да ги извадим от задънената улица, в която се намират сега. Разговорът за глобите против Русия е значим и икономическата сигурност на нашите жители не разрешава да свеждаме дебата до повърхностни лозунги със съмнителна цел, разяснява Илияна Йотова.
По думите на вицепрезидента налагането на наказания просто поради самите наказания е също толкоз контрапродуктивно, колкото е всяко едно самоцелно деяние без ясна тактика какво следва. Начинът, по който се препотвърждават и удължават периодите за глобите, без оценка, без задълбочена полемика ще затрудни изключително доста търсенето и намирането на издържани причини за отвод от наказания, посочи Илияна Йотова.
Според нея връзките сред Европейски Съюз и Русия би трябвало да се преглеждат в подтекста на обстановката в Украйна и интернационалните рецесии. Илияна Йотова е уверена, че с тази политика Европейският съюз губи сътрудник в лицето на Русия във все по-сложния и динамичен азиатски континент, а и в целия свят.
Днес светът е на изострен завой – не вижда и не знае какво затруднение ще изскочи отсреща, каква е оптимално допустимата скорост, с цел да бъде взет завоят, какво ще бъде държанието ни след трудността, сочи анализът на вицепрезидента. В контраст на гласовете срещу обединена Европа Йотова изрази своята увереност, че като съюз общият европейски интерес е да се надигнем пред световните провокации дружно.
В изявлението си Илияна Йотова подчертава върху изчезналата дейна роля на Европа на интернационалната сцена. Предстоят европейски избори, а последното, за което се приказва в България, е за мястото на Европа в световен проект, акцентира вицепрезидентът. Тя посочи също, че европейските жители не са удовлетворени от своите държавни управления. В Брюксел хората виждат една бездушна машина от бюрократи, която е безпределно надалеч от техните действителни проблеми и ежедневни потребности и преглеждат бъдещето на Европа измежду останалите световни участници като нещо непознато, стоящо прекомерно надалеч от всекидневните им потребности, предизвести Йотова.
Вицепрезидентът уточни, че страните членки не осъзнават, че редица от проблемите идват оттатък границите на Европейски Съюз и с дейна външна политика могат да се решат вътрешни проблеми. Красноречив образец за това е мигрантската рецесия.
Европейският съюз освен може, само че и би трябвало да бъде медиатор за мир в Близкия изток, с цел да подсигурява сигурността на своите жители. Днес ориста на района се разисква в разнообразни формати, в които огромният отсъстващ са европейците, акцентира Илияна Йотова и добави, че външната политика на Европейски Съюз би трябвало да избяга от рестриктивните мерки и да бъде адаптивна.
Тя разказа сегашната роля на Европейски Съюз в решаването на интернационалните спорове като наблюдаващ, а не като участник. Като различен проблем Йотова посочи и обстоятелството, че връзките сред Вашингтон и Брюксел към този момент се базират на устрема към протекционизъм, а не на взаимния компромис и търсенето на решения.
Докато политиката на Брюксел към Пекин е заседнала някъде в XX век, Китай се трансформира в стопански и геополитически съперник на Европейски Съюз, съобщи вицепрезидентът.
Илияна Йотова е последовател на модела, заложен още преди приемането на еврото – общи финанси, само че и обща стопанска система. Според вицепрезидента всички търговски и стопански контракти с Китай и Съединени американски щати би трябвало да се базират на открита и учредена на правила икономическа система с в действителност равни условия, която да води в най-лошия случай до съгласувани политики във външно-икономическите връзки.
Източник: duma.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР