Етър (Велико Търново) победи Бъки (Габрово) с 28:22 (12:13) и

...

Етър спечели бронзовите медали за Купата на България

Етър (Велико Търново) победи Бъки (Габрово) с 28:22 (12:13) и завоюва бронзовите медали в шампионата за купата на България по хандбал за дами.

" Виолетовите " победиха в " Арена Бяла " след мощна игра след почивката. Габровки водеха с 10:7 в 22-ата минута, само че миналогодишните носителки на трофея съумяха да изравнят още при започване на второто полувреме при 13:13, а в следствие след серия от четири безответни попадения те дръпнаха с 20:15 в 41-ата минута и до края направляваха дуела.

Играещата треньорка на Етър 64 Миглена Христова беше най-резултатна с 10 гола, а Александра Замишляк способства 9 попадения. Стефани Петрова беше най-хубава за Бъки с 8 гола, а Емилия Самуилова добави 5.

Етър е рекордьор с 14 извоювани Купи на България.

На финала по-късно през днешния ден домакинът Бяла ще се изправи против златния медалист от шампионата Свиленград.
Източник: bnr.bg