Етър спечели първата си контрола от подготовката с 2:0 срещу

...

Краси Балъков дебютира с победа начело на Етър

Етър завоюва първата си контрола от подготовката с 2:0 против Верея. Двубоят бе неофициалния дебют на Красимир Балъков като основен управител на "виолетовите ".

Предварителните проекти бяха инспекцията да се състои на градския стадион в Мъглиж, само че поради атмосферните условия двата клуба се схванаха да играят на изкуствения терен до "Трейс Арена " в Стара Загора, като мачът стартира половин час по-рано.

Първият половин час не предложи съществени рискове пред двете порти. Нулевото реми се задържа до 38-ата минута, когато Етър поведе. След неточност в отбраната на домакините и върната към вратаря топка, той не можа да я овладее добре и Иван Стоянов я прати в мрежата за 1:0.

В 60-ата минута Етър стигна до втори гол, още веднъж след неточност на домакините. Дебютиращият Велко Батрович открадна топката от отбраната, проби отляво и центрира към Иван Петков, който от няколко метра заби топката в мрежата за 2:0. До края на мача нищо не се промени.