Помага на Украйна от Космоса, подкрепя Русия за Крим и Донбас
Еретичните хрумвания на Мъск, които разгневиха Зеленски:
1) Да се проведат референдуми в анексираните територии под наблюдението на ООН;
2) Крим да стане част от Русия, както е било от 1783 година до " украинската неточност " на руския вожд Хрушчов;
3) Да се обезпечи водоснабдяването на Крим;
4) Украйна да стане неутрална страна. > Илон Мъск е прочут с постоянните си и провокативни изявления в Туитър. Но неотдавна той написа нещо, което накара да изтръпнат даже тези, които са привикнали с тона му: " Ако умра при неизяснени условия, желая да знаете, че ми беше прелестно да се познаваме. "
Така Мъск реагира на опасността, която му насочи някогашният началник на съветската Федерална галактическа организация " Роскосмос " Дмитрий Рогозин. Понеже Мъск дава на Украйна връзка с неговата мрежа от спътници Starlink, Рогозин го заплаши, че за това ще дава отговор " като възрастен ".
Малко след началото на войната, в отговор на молба на вицепремиера Михайло Федоров, Мъск изпрати на Украйна терминали, позволяващи връзка със сателите Starlink. Освен за цивилен потребности и за администрацията, украинските военни също употребяват мрежата от спътници на Мъск, изяснява Даниел Фьолзен от фондация " Наука и политика ". Това още един път потвърждава, че технологията е с двойно предопределение - цивилно и военно.
Всичко сочи, че Русия не е в положение да блокира връзката на украинците през Starlink, а обществената опасност на Рогозин към Илон Мъск показва фрустрацията на съветското държавно управление.
Американска сателитна фотография разкрива разположението на съветски бойни елементи в Луганск. Всеки ден сателите на Мъск предават такива данни на украинската войска
Освен доказателствата, че съветските военни се пробват да смущават работата на американската сателитна навигационна система GPS, след началото на войната в Украйна беше осъществена и хакерска атака против спътниците на частната американска компания.
" Кибератаката е осъществена един час преди непровокираното и безпричинно навлизане на Русия в Украйна на 24 февруари 2022 година, улеснявайки по този метод военната експанзия ", написа в декларация на Европейски Съюз. " Тази хакерска атака оказа доста влияние, като провокира безразборни спирания на връзката и разстройства в работата на редица обществени органи, предприятия и консуматори в Украйна и засегна също няколко страни членки на Европейски Съюз. "
Примерът с Украйна демонстрира, че все по-развитата сателитна техника води до потреблението на Космоса за цивилен и стопански цели, само че върви ръка за ръка и с военното дело. Затова и от ден на ден страни основават структури за отбрана на сателитната си инфраструктура. От предходната година и в немския Бундесвер работи такова звено.> Москва разполага с технология за разрушение на спътници > Бундесверът разполага със седем спътника, които би трябвало да бъдат защитавани. Рисковете за тях са най-различни. Миналия ноември Русия за първи път тества противосателитна ракета, с която сполучливо унищожи собствен излязъл от строя неестествен сателит - това бе проява на мощност, при която бе създадено огромно количество галактически отпадък. По-евтин, само че ефикасен, метод за смущение работата на спътниците са лазерни системи, насочвани от Земята.
И други спътници могат да бъдат употребявани за смущение на работата или даже за заличаване на спътници, споделя шефът на щаба на галактическия отдел към Бундесвера полковник Мандерфелд. " Сателит може да бъде съзнателно ударен челно или пък да се приближи до различен спътник за да го отклони от орбитата му. По-сложен е въпросът с потреблението на спътник за пукотевица против различен подобен. " > " Starlink устоя на опитите за хакерски атаки " > Междувременно Илон Мъск отговори в Туитър на шефа на Роскосмос: " Дотук Starlink устоя на вашите опити за хакерски атаки и хакерски набези, само че вие увеличавате напъните си. "
Руският тест от предишния ноември може да се преглежда и като предизвестие към Мъск и неговата сателитна система Starlink. Русия сподели, че е в положение целеустремено да унищожава спътници и по този метод да затруднява потреблението на части от околоземното пространство.
Със съкращения> >
>
1) Да се проведат референдуми в анексираните територии под наблюдението на ООН;
2) Крим да стане част от Русия, както е било от 1783 година до " украинската неточност " на руския вожд Хрушчов;
3) Да се обезпечи водоснабдяването на Крим;
4) Украйна да стане неутрална страна. > Илон Мъск е прочут с постоянните си и провокативни изявления в Туитър. Но неотдавна той написа нещо, което накара да изтръпнат даже тези, които са привикнали с тона му: " Ако умра при неизяснени условия, желая да знаете, че ми беше прелестно да се познаваме. "
Така Мъск реагира на опасността, която му насочи някогашният началник на съветската Федерална галактическа организация " Роскосмос " Дмитрий Рогозин. Понеже Мъск дава на Украйна връзка с неговата мрежа от спътници Starlink, Рогозин го заплаши, че за това ще дава отговор " като възрастен ".
Малко след началото на войната, в отговор на молба на вицепремиера Михайло Федоров, Мъск изпрати на Украйна терминали, позволяващи връзка със сателите Starlink. Освен за цивилен потребности и за администрацията, украинските военни също употребяват мрежата от спътници на Мъск, изяснява Даниел Фьолзен от фондация " Наука и политика ". Това още един път потвърждава, че технологията е с двойно предопределение - цивилно и военно.
Всичко сочи, че Русия не е в положение да блокира връзката на украинците през Starlink, а обществената опасност на Рогозин към Илон Мъск показва фрустрацията на съветското държавно управление.
Американска сателитна фотография разкрива разположението на съветски бойни елементи в Луганск. Всеки ден сателите на Мъск предават такива данни на украинската войска
Освен доказателствата, че съветските военни се пробват да смущават работата на американската сателитна навигационна система GPS, след началото на войната в Украйна беше осъществена и хакерска атака против спътниците на частната американска компания.
" Кибератаката е осъществена един час преди непровокираното и безпричинно навлизане на Русия в Украйна на 24 февруари 2022 година, улеснявайки по този метод военната експанзия ", написа в декларация на Европейски Съюз. " Тази хакерска атака оказа доста влияние, като провокира безразборни спирания на връзката и разстройства в работата на редица обществени органи, предприятия и консуматори в Украйна и засегна също няколко страни членки на Европейски Съюз. "
Примерът с Украйна демонстрира, че все по-развитата сателитна техника води до потреблението на Космоса за цивилен и стопански цели, само че върви ръка за ръка и с военното дело. Затова и от ден на ден страни основават структури за отбрана на сателитната си инфраструктура. От предходната година и в немския Бундесвер работи такова звено.> Москва разполага с технология за разрушение на спътници > Бундесверът разполага със седем спътника, които би трябвало да бъдат защитавани. Рисковете за тях са най-различни. Миналия ноември Русия за първи път тества противосателитна ракета, с която сполучливо унищожи собствен излязъл от строя неестествен сателит - това бе проява на мощност, при която бе създадено огромно количество галактически отпадък. По-евтин, само че ефикасен, метод за смущение работата на спътниците са лазерни системи, насочвани от Земята.
И други спътници могат да бъдат употребявани за смущение на работата или даже за заличаване на спътници, споделя шефът на щаба на галактическия отдел към Бундесвера полковник Мандерфелд. " Сателит може да бъде съзнателно ударен челно или пък да се приближи до различен спътник за да го отклони от орбитата му. По-сложен е въпросът с потреблението на спътник за пукотевица против различен подобен. " > " Starlink устоя на опитите за хакерски атаки " > Междувременно Илон Мъск отговори в Туитър на шефа на Роскосмос: " Дотук Starlink устоя на вашите опити за хакерски атаки и хакерски набези, само че вие увеличавате напъните си. "
Руският тест от предишния ноември може да се преглежда и като предизвестие към Мъск и неговата сателитна система Starlink. Русия сподели, че е в положение целеустремено да унищожава спътници и по този метод да затруднява потреблението на части от околоземното пространство.
Със съкращения> >
>
Източник: duma.bg
КОМЕНТАРИ




