Двама служители на норвежка неправителствена организация бяха убити при руски удар в Херсонска област, съобщиха украинските власти
При съветски удар в Херсонска област в Украйна бяха убити двама чиновници на норвежката неправителствена организация " Норск Фолкехелп ", извършваща интервенции по разминиране, а други четирима чиновници бяха ранени, оповестиха локалните украински управляващи, представени от Франс прес.
" Шест души от нашия личен състав пострадаха, при което един загуби живота си, а петима други бяха ранени. Един от ранените се намира в сериозно положение ", заяви за Агенция Франс Прес Буяр Ходжа, ръководителят на екипа на организацията в Украйна.
Олександър Прокудин, регионалният шеф на военната администрация в Харковска област съобщи по-късно, че вторият чиновник е умрял от раните си. " Лекарите обезверено се бореха да спасят живота на 25-годишния мъж, само че пострадванията му бяха прекомерно тежки ", написа Прокудин в Телеграм.
Първият погубен чиновник на организацията е бил на 24-годишна възраст. Двамата починали са били експерти по разминиране, добави Прокудин.
Ръководителят на военната администрация съобщи също, че офанзивата се е случила в селището Новопетровка на близо 40 километра от фронта.
От своя страна прокуратурата в Херсон уточни, че става въпрос за офанзива с ракети, а Буяр Ходжа посочи, че са били употребявани касетъчни муниции. Според него сега на нападението не е било оповестено предизвестие за въздушна паника, а по случая към този момент е стартирано следствие.
Норвежката неправителствена организация уточни в известие, че повече от 450 нейни чиновници работят понастоящем в Украйна.
Херсонска област, която е отчасти окупирана от съветската войска, е постоянно подложена на удари, най-много на офанзиви с дронове, напомня Агенция Франс Прес.
" Шест души от нашия личен състав пострадаха, при което един загуби живота си, а петима други бяха ранени. Един от ранените се намира в сериозно положение ", заяви за Агенция Франс Прес Буяр Ходжа, ръководителят на екипа на организацията в Украйна.
Олександър Прокудин, регионалният шеф на военната администрация в Харковска област съобщи по-късно, че вторият чиновник е умрял от раните си. " Лекарите обезверено се бореха да спасят живота на 25-годишния мъж, само че пострадванията му бяха прекомерно тежки ", написа Прокудин в Телеграм.
Първият погубен чиновник на организацията е бил на 24-годишна възраст. Двамата починали са били експерти по разминиране, добави Прокудин.
Ръководителят на военната администрация съобщи също, че офанзивата се е случила в селището Новопетровка на близо 40 километра от фронта.
От своя страна прокуратурата в Херсон уточни, че става въпрос за офанзива с ракети, а Буяр Ходжа посочи, че са били употребявани касетъчни муниции. Според него сега на нападението не е било оповестено предизвестие за въздушна паника, а по случая към този момент е стартирано следствие.
Норвежката неправителствена организация уточни в известие, че повече от 450 нейни чиновници работят понастоящем в Украйна.
Херсонска област, която е отчасти окупирана от съветската войска, е постоянно подложена на удари, най-много на офанзиви с дронове, напомня Агенция Франс Прес.
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




