Петима души, които са били в самолета заедно с лекаря, диагностициран с ебола, са поставени под карантина като предпазна мярка
Петима души, които са били в самолета дружно с при завръщането си във Франция от Киншаса, се считат за вероятни контакти и са сложени в изолираност, съобщи Франс прес, базирайки се на френската министърка на опазването на здравето Стефани Рист.
На полета, с който лекарят се е прибирал от Демократична република Конго (ДР Конго), " има петима души, които се считат за евентуални контакти и, като защитна мярка, те бяха разпознати и сложени в изолираност ", изясни Рист пред публичния канал " Франс 2 ", като акцентира, че лекарят не е проявявал признаци, когато се е качил на самолета, дошъл по-рано през днешния ден в Париж.
Френското Министерство на здравеопазването през днешния ден заяви за " идентифицирането на първия доказан случай на болен от вируса на ебола на територията на страната ". " Пациентът, който се е завърнал от един от регионите в ДР Конго, където циркулира вирусът, неотложно е признат в профилирано заведение и е в устойчиво положение ", уточни ведомството.
На полета, с който лекарят се е прибирал от Демократична република Конго (ДР Конго), " има петима души, които се считат за евентуални контакти и, като защитна мярка, те бяха разпознати и сложени в изолираност ", изясни Рист пред публичния канал " Франс 2 ", като акцентира, че лекарят не е проявявал признаци, когато се е качил на самолета, дошъл по-рано през днешния ден в Париж.
Френското Министерство на здравеопазването през днешния ден заяви за " идентифицирането на първия доказан случай на болен от вируса на ебола на територията на страната ". " Пациентът, който се е завърнал от един от регионите в ДР Конго, където циркулира вирусът, неотложно е признат в профилирано заведение и е в устойчиво положение ", уточни ведомството.
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




