Емполи спечели с 2:0 домакинството си на Кремонезе от 15-ия

...

Кремонезе без победа в Серия А след 15 кръга

Емполи завоюва с 2:0 семейството си на Кремонезе от 15-ия кръг на Серия " А ". Възпитаниците на Паоло Дзанети взеха значими три точки против директен съперник в борбата за оцеляване в елита. Освен това по този начин оставиха противника си без победа от началото на сезона.
Домакините на " Карло Кастелани " откриха резултата в 47-ата минута. Неориентирани дейности на бранителите на гостите пред наказателното поле разрешиха на Николо Камбиаги да отнеме, да напредне и да вкара за 1:0.
В 88-ата минута Емполи подпечата триумфа си с втори гол. " Сините " проведоха контраофанзива, удар на Камбиаги бе блокиран, топката отскочи пред вратата, където Фабиано Паризи завоюва дуела във въздуха и с глава означи за 2:0.
Така Емполи събра актив от 17 точки и излезе краткотрайно на 12-ата позиция в класирането. Кремонезе остава на 18-ото място с едвам 7 извоювани точки досега.

--> -->   Източник: novsport.com