Dubai Duty Free Tennis Championships, четвъртфиналХуберт Хуркач – Яник Синер

...

Хуркач изигра силен мач и преодоля с лекота Синер

Dubai Duty Free Tennis Championships, четвъртфинал
Хуберт Хуркач – Яник Синер 6-3, 6-3

Хуберт Хуркач изигра един от най-хубавите си мачове през сезона, което му разреши да победи с лекост тежък противник в лицето на Яник Синер. След 6-3, 6-3 за 84 минути на корта полякът си обезпечи място на полуфинал в Дубай.

През цялото време петият в схемата играеше доста устойчиво на сервис като в целия мач загуби едвам 13 точки на началния си удар. Закономерно не даде и нито един късмет за пробив пред надарения италианец.

Хуркач приключи мача с 21 уинъра по отношение на 14 непредизвикани неточности. При Синер съотношението на печелившите удари по отношение на грешките също бе позитивно (18 по отношение на 14), само че при него имаше големи проблеми на втори сервис. При него южнотиролецът завоюва едвам 28% от точките, което постоянно позволяваше на Хуркач да доближава до благоприятни условия за пробив. Те бяха общо 8, от които полякът осъществя 3.

В първия сет единствените брейкболи пристигнаха в шестия гейм и бяха изцяло задоволителни за триумфа на поляка. Във втората част значимият миг бе в третия гейм, а по-късно при 5-3 мачът приключи с още един пробив.

Така мачът, който бе повтаряне на финала на Мастърса в Маями през предходната година излъчи същият победител. На полуфинал Хуркач ще срещне №2 в схемата Андрей Рубльов, който реализира поврат против Макензи Макдоналд – 2-6, 6-3, 6-1.
Източник: tenniskafe.com