Десетки хиляди испанци излязоха на протест в испанската столица Мадрид

...
Десетки хиляди испанци излязоха на протест в испанската столица Мадрид
Коментари Харесай

Протест в Мадрид срещу помилването на каталунски политици

Десетки хиляди испанци излязоха на митинг в испанската столица Мадрид против проектите на държавното управление да помилва 12 каталунски политици, които бяха наказани след провалилия се опит за оповестяване на самостоятелност през 2017-та година.

В митинга, който се организира на площад Колумб вземат участие и опозиционни депутати от консервативната Народна партия, крайнодясната " Вокс " и центристката " Сиудаданос ".

В изявление за " Ла Вангуардия " испанският вицепремиер Кармен Калво разгласи, че помилването на сепаратистите ще стане скоро. Около 63% от испанците са срещу, сочи последно изследване на публичното мнение.

Миналия месец с необвързващо решение Върховният парламентарен съд разгласи, че каталунските сепаратисти не би трябвало да бъдат помилвани.
Източник: bnr.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР