Денят на радиото и телевизията 7 май е професионален празник

...
Денят на радиото и телевизията 7 май е професионален празник
Коментари Харесай

Даниел Киряков: Достоверност е основното, което трябва да искаме от медиите



Денят на радиото и малкия екран 7 май е професионален празник на всички браншове на радиотехниката и свръзката в България и Русия.

Денят се отбелязва във връзка годишнината от откриването на радиото от съветския академик Александър С. Попов на 7 май 1895 година

Медиите през днешния ден и тяхното наличие разяснява в “Нашият ден “ Даниел Киряков , основател на Центъра за разбори и спешни връзки и управител връзки и връзки с институциите на Американската комерсиална камара в България.

Минало и бъдеще

“Технологиите оказват помощ на радиото и малкия екран да се развиват, в същото време технологиите са ги създали. Виждаме доста положителни образци, в които и радиа и малките екрани съумяват да създадат наличие, което е съответно за интернет времето, в което живеем, с цел да могат да стигнат до нови аудитории по съответен метод. “

Определящ фактор при подредба на актуалните медии

“Достоверността на наличието. Технологията опосредства връзката сред медията, която изисква да излъчи нещо, най-общо казано и в същото време групата от популацията, за което това нещо е адресирано. “

“Според мени сътрудниците ми от Центъра за разбори и спешни връзки най-важното нещо  е – обстоятелствата, истинността и достоверността, на това, което се предлага . “



Изборът на медии

“Трябва да прибавим и резултата на обществения балон към изборите, които вършим. И обществени балон на вашите познати, които гледат и слушат тези пет медии, които са си избрали. Харесват се уеб сайтове, или пък малките екрани, чието наличие е минало всевъзможни журналистически и етични граници . Същевременно се разгласяват и излъчват материали без всякаква инспекция на обстоятелствата. “

“Грубото копи-пействане от непознати уеб сайтове и превод, с не толкоз изключително огромна умелост, ги отличаваше до известно време, само че в последно време ги виждаме, че те са извънредно добре структурирани и подредени. “

“Същевременно заглавията, които карат човек да кликне върху тях, и да разбере какво се случва – с живота на известните, или пък вреди от имунизациите против ковид. Типични заглавия от епохата, в която живеем, което кара хората да се объркват, да нараняват своята душeвност и това да въздейства върху държанието им . “

“Изходите от сходна обстановка са няколко. Всеки един от нас може да развие сериозно мислене. Да се опитаме да разберем подадената информация, доколко е достоверна. Тя би трябвало да дава отговор на няколко критерия – да е подписана от публицист със лично име, написаните вътре обстоятелства да са ревизират елементарно в други източници . “

“Човек би трябвало да се пробва да трансформира своите настройки. Нагласата е най-трудното нещо, което може да се промени. Една част от хората търсят информация, която да пасва на техните лични разбирания. “

Критично мислене, медии, които са с ясна благосъстоятелност и финансиране. Журналистика с име. Това са водещите критерии, които един консуматор би трябвало да следва. “

Разговора можете да чуете от звуковия файл.
Източник: bnr.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР