Данъчно-осигурителната политика ще остане без промяна до 2025 г., минималната

...
Данъчно-осигурителната политика ще остане без промяна до 2025 г., минималната
Коментари Харесай

Данъците и осигуровките няма да се променят до 2025 г.

Данъчно-осигурителната политика ще остане без смяна до 2025 година, минималната заплата се замразява на 710 лева, а оптималният застрахователен предел - на 3400 лева Това излиза наяве от новата тригодишна бюджетна прогноза на Министерството на финансите, оповестена в петък късния слетобед.

Документът планува още бюджетът на страната да продължи да е на минус през всяка от идващите 3 години с по към 5 милиарда лева Като съответствие по отношение на Брутният вътрешен продукт обаче дефицитът ще се свива поради по-висок номинален размер на стопанската система.
Да се чете с едно мислено
Заявките в новата бюджетна прогноза на финансовото ведомство биха зарадвали всеки шеф. Документът обаче би трябвало да се чете с едно мислено - евентуално числата в него ще претърпят промени, до момента в който пристигна време да бъде признат Бюджет 2023. Най-малкото - те не регистрират концепцията на финансовия министър Асен Василев минималната заплата и оптималния предел да се дефинират като съответствие към междинната работна заплата в страната, която продължава да пораства. В него я няма и заявкта на обществения министър пенсиите да бъдат увеличени през лятото с по-голям % от този, който се планува по Швейцарското предписание и още куп други декларирани промени на ръководещото болшинство.
Реклама
В рамката също така е посочено, че отразява единствено " базовите политики и допускания, чиито многогодишни трендове и вероятности са релативно непрекъснати ". Както и че част от политиките и промените в обществените браншове, за които се изисква по-задълбочен разбор, ще бъдат заложени при актуализацията на средносрочната бюджетна прогноза.
Дългът ще пораства
Дефицитите в бюджета ще бъдат финансирани с нов дълг. Така до 2025 година равнището му ще доближи 54.2 милиарда лева или съвсем 30% от Брутният вътрешен продукт. Което пък съвсем несъмнено значи, че ще страната ще би трябвало да излезе и на интернационалните пазари през съвсем всяка от идващите години, защото през 2023 и 2024 година падежират и огромни излъчвания еврооблигации.
Свързани публикации Етикети Персонализация
Ако обявата Ви е харесала, можете да последвате тематиката или създателя. Статиите можете да откриете в секцията Моите публикации
Автор Вера Денизова
Източник: capital.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР