Дамският баскетболен отбор на САЩ спечели десета световна титла. На

...

Баскетболистките на САЩ с рекордна десета Световна титла

Дамският баскетболен тим на Съединени американски щати завоюва десета международна купа. На финала в Тенерифе американките се постановиха безапелационно над Австралия със 73-56 и не оставиха подозрение в превъзходството си.

Левски Лукойл завърши присъединяване си в Шампионската лига

" Сините " изгубиха още веднъж от Карху

В първите минути шампионките започнаха зашеметяващо и поведоха с 10-0. Австралийките съумяха да понижат разликата до 15-18 секунди преди края на първата четвърт. Това се оказа най-малката разлика в мача.

Победителките, като във всички останали дуели от шампионата, взеха решение мача в третата част, когато разликата стана 23 точки след 26-11. Те съумяха да обезвреждат най-хубавата баскетболистка на Австралия Лиз Кембидж, която е определяща за представянето на " кенгурата ".

Така Австралия към момента няма победа против Съединени американски щати след 18 изиграни мача. Баскетболистките от " Зеления континент " въпреки всичко доближиха за повторно до край след извоюваната купа през 2006 година.

Отборът на Съюз на съветските социалистически републики имашест трофея, а Бразилия един. В този спорт България имаше съществени триумфи в предишното и е с второ място през 1959 година и трето място през 1964 година.

С бронза се окичиха домакините от Испания, откакто взеха реванш от Белгия в мача за трето място с 67-60. В групите белгийките победиха и накараха иберийките да играят един мач повече в плейофите.