Националът на България за Купа Дейвис Пьотр Нестеров победи сънародника

...

Пьотр Нестеров победи сънародника си Самуил Конов за място във втория кръг на сингъл на турнира на клей в Букурещ

Националът на България за Купа " Дейвис " Пьотр Нестеров победи сънародника си Самуил Конов и се класира за втория кръг на сингъл на шампионата на клей в Букурещ (Румъния) с награден фонд 15 хиляди $.

Поставеният под номер 7 Нестеров стигна до триумфа много мъчно с 4:6, 6:3, 7:6(6) след 3:14 часа игра.

Конов взе първия сет, само че във втората част Нестеров поведе с 5:2 и след 6:3 изравни резултата. Най-драматично беше в третия сет, в който Конов имаше задатък от 5:3 и пропиля мачбол. При 6:5 той още веднъж не съумя да затвори мача. Нестеров направи 6:6, а в тайбрека след 6:6 взе две следващи разигравания и стигна до крайния триумф.

По-късно през днешния ден Конов и Кристиан Тесари (Румъния) излизат в първия кръг на двойки против италианците Николо Барони и Андреа Милити Рибалди.

Вчера Нестеров и Иля Снитари (Молдова) се класираха за четвъртфиналите при дуетите след триумф над Доминик Дукарио (Германия) и Матей Кристиан Онофрей (Румъния) с 6:2, 6:4. Следващите им противници ще бъдат представителите на домакините Влад Данчу и Георге Клаудиу Скинте