Черноморец се класира за първи финал в историята си в

...

Черноморец ще оспорва титлата на Балкан

Черноморец се класира за първи край в историята си в мъжкото баскетболно състезание. Бургазлии пречупиха водача в постоянния сезон Рилски състезател с 95:90 (10:15, 19:14, 18:23, 21:16, 15:15, 12:7) след две продължения като домакини в четвъртия мач от полуфиналния плейоф и завоюваха серията с 3:1 триумфа. В разногласието за купата Черноморец ще излезе против първенеца Балкан, който е на втори следващ и общо шести край от 2015 година Ботевградчани надвиха над ЦСКА с 92:83 (18:20, 31:27, 17:15, 26:21) като посетители.
" Акулите " завоюваха и втория мач в новооткритата " Арена Бургас " в под напрежение дуел, изпълнен с обрати. Домакините съумяха да стопят преднина от 11 т. за минута и половина в края на постоянното време и след две продължения стигнаха до историческия триумф. Сирената удари при 68:68. В първото продължение Рилски състезател дръпна с 82:77, а Деян Карамфилов вкара фаул 1,7 сек. преди края за 83:83. В новите спомагателни 5 минути Йордан Минчев отново изведе самоковци, само че Черноморец обърна и дръпна с 3 т. Рилски състезател поведе с 90:88, само че домакините излязоха напред с тройка на Георги Боянов за 93:90. Чавдар Костов пропусна стрелбата отдалеко и бургазлии ликуваха.
Боянов бе най-резултатен за Черноморец с 21 т. и 11 битки, а Джордан Тъкър се регистрира с 19 т., 9 битки и 6 асистенции. За Рилецо Йордан Минчев записа 24 т., 10 битки и 5 асистенции, Димаджио Уигинс приключи с 20 т. и 13 битки.
Финалният плейоф стартира в събота в Ботевград.
Източник: duma.bg