Черно море започна с победа новия сезон в efbet лига.

...

Виктор Попов донесе победа на Черно море с първия си гол за клуба

Черно море стартира с победа новия сезон в efbet лига. Варненци надиграха с 1:0 като посетители Локомотив (Сф), а единственото попадение бе дело на национала Виктор Попов в 74-ата мин.

През първата част рискови обстановки пред двете порти съвсем липсваха, като " моряците " имаха лек превес над своя противник. Възможности за удар към противниковата врата се откриха пред младока Николай Златев и Матиас Курьор, само че до попадения не се стигна. Домакините дадоха отговор с отдалечен и неакуратен удар на Димитър Митков.

Възпитаниците на Илиан Илиев стартираха по-силно след почивката, като още първоначално удар на Златев бе избавен от противниковия пазач. В идващите минути Живко Атанасов и Курьор стреляха към рамката, защитавана от Любенов, само че първият удар мина над нея, а вторият бе избавен от стража. В 74-ата мин. Виктор Попов осъществя единствения гол в дуела. Той бе открит в наказателното поле от Кета, след което насочи топката в противниковата мрежа. Това бе първият формален гол на национала с екипа на родния му клуб Черно море. До края двата отбора не съумяха да осъществят друго попадение и по този начин " зелено-белите " потеглиха с 3 точки в новия сезон.

Стартовият състав на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Петар Босанчич, Виктор Попов, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Матеус Клементе, Мимито, Николай Златев, Мазир Сула, Матиас Курьор
Източник: petel.bg