Арина Сабаленка победи Йелена Остапенко с 6:2, 6:4 и се

...

Арина Сабаленка продължава към полуфиналите в Рим след успех над Йелена Остапенко

Арина Сабаленка победи Йелена Остапенко с 6:2, 6:4 и се класира за полуфиналите на тенис шампионата в Рим от сериите WTA 1000 с награден фонд 5.5 милиона $.

Поставената под №2 в схемата на шампионата и в международната класация пропусна да пробие съперничката си на два пъти още в първия гейм. След това тениситката от Беларус завоюва идващите 5 гейма, преди да затвори първия сет след 6:2.

Във втората част равенството се резервира до 3:3, преди белорускинята да поведе с 4:3, след основен пробив. 26-годишната тенисистка завоюва мача с първия си мачбол след час и 13 минути игра.

В идващия кръг тя ще се изправи против победителката от конфликта сред Виктория Азаренка и Даниел Колинс.