Черно море Тича записа трета победа в Националната баскетболна лига

...

Черно море Тича записа трета победа в Националната баскетболна лига (НБЛ). Пред лична аудитория момчетата на треньора Кирил Болшаков надвиха над Академик Пловдив с 93:87. Домакините на процедура взеха решение изхода от мача през първите две елементи, в които вкараха 62 против 36 точки за съперника, само че можеха и да изтърван триумфа в идващите две елементи, когато разрешиха на гостите да стопят сериозен пасив и да се приближат на 5 точки от тях, написа Българска телеграфна агенция.

За спечелилите Аверил Ъгба приключи с " дабъл-дабъл " – 21 точки и 10 битки, а за гостите – Джерълд Лидел – 18 точки и 10 битки.

Черно море Тича е с три триумфа и 7 провали в класирането, а отборът Академик има две победи и осем загуби от началото на сезона.

Преди началото на дуела Аверил Ъгба бе отличен за състезател номер 1 на лигата през предишния месец.

Домакините изиграха доста мощно първо полувреме, в което вкараха над 60 точки. Още при започване на мача те поведоха с 10:0 за по-малко от две минути игра. След три минути и половина игра с панер на Костадин Лазаров преднината на Черно море Тича стана 13 точки при 16:3. Около три минути преди края на първия интервал гостите понижиха пасива си до 6 точки, само че домакините взеха безпроблемно първата част с 32:19.

През втората четвърт положителната игра на играчите на домакините продължи и по-късно повече от четири минути игра поведоха с 20 точки при 41:21 след панер на Аверил Ъгба. Черно море Тича не се отпусна и продължи да натрупа преднина, която на почивката доближи до 26 точки – 62:36.

След 2 минути и 20 секунди след подновяването на играта след почивката с тройка на Тач Ънру домакините поведоха с 30 точки при 69:39. Последваха няколко несполучливи офанзиви за Черно море Тича, което разреши на гостуващия отбор малко след средата на третия интервал да понижи пасива си до под 20 точки – 52:71. Минута и 38 секунди преди края на третия интервал с тройка на Кръстомир Михов гостите съумяха да понижат изоставането си до 14 точки 59:73.

Преди последната част резултатът бе 78:61 за Черно море Тича, а в последната част домакините допускаха много неточности и това разреши на Академик към две минути и половина преди края да понижи изоставането си до 10 точки при 77:87, а минута и половина преди края разликата падна под 10 точки. Гостите пробваха да стигнат най-малко до продължение, само че силите им не стигнаха и Черно море Тича се поздрави с триумфа.
Източник: lupa.bg