Черно море и Локомотив направиха истинско зрелище във Варна в

...

Уникална драма във Варна! Девет от Локо оцеляха срещу Черно море и запазиха първото място

Черно море и Локомотив направиха същинско представление във Варна в борбата за първото място преди паузата за националните тимове. Мачът приключи 2:2, а Локо завърши дуела с 9 души. Даниел Димов откри в 39-та минута, само че в добавеното време на първата част Евандро на два пъти направи цялостен поврат. През второто полувреме Сегура и Евандро от Локо бяха изгонени след втори жълти картона и по този начин отборът трябваше да доиграта срещата с 9 индивида. Локо позволи равнене в добавеното време след гол на Живко Атанасов, а по-късно Черно море вкара още едно попадение и направи цялостен поврат, само че голът беше анулиран поради засада.
Прочетете още

Така Локомотив резервира първото място и води с точка на Черно море.

В 11-та минута след хубава офанзива на Локо удар на Минчев беше блокиран, а Христо Иванов стреля, само че неопределено.

В 18-та минута Васил Панайотов стреля, само че Сегура застана на пътя на топката и предотвари сигурен гол. От Черно море желаеха дузпа, само че на повторенията ясно се видя, че бранителят на Локомотив не играе с ръка, а беше и прибрал ръцете си компактно зад тялото.

В 25-та минута Мазир Сула насочи неакуратен изстрел.

В 38-та минута още веднъж Сула стреля, само че отново не откри задачата.

Само минута по-късно след неповторимо разкърване в пеналта на Локомотив Атанас Илиев опитва странична ножица, която беше отклонена от Лео Сена, топката стигна до Сула, който се опита да ни настройки топката да стреля, само че не съумя да нанесе удар, топката обаче стигна до Даниел Димов, който осъществя за 1:0.

Отговорът на Локо беше доста бърз и в първата минута от добавеното време на полувремето отборът изравни. Евандро центрира от фаул, а никой не игра с топката и тя влетя в мрежата на Дюлгеров за 1:1.

Смърфовете хвърлиха в нокдаун моряците, откакто в 4-та минута от добавеното време към този момент направиха цялостен поврат. След бърза офанзива Джовани подаде към Евандро, който си настройки топката и не остави шансове на стража на домакините - 1:2.

В 62-та минута удар на Митко Илиев беше уловен от Дюлгеров, а по-късно изстрел на Конте беше неакуратен.

В 65-та минута и Оливие Камдем имаше опция да усили преднината на пловдивчани, само че стреля в навън.

В 85-ата минута след центриране отляво Арлинд Дакай стреля доста добре с глава, само че Хоркаш съумя да се намеси, а по-късно и гредата оказа помощ на Локомотив да не допусне попадение в своята врата.

В 75-та минута Хорхе Сегура получи втори жълт картон и беше изпъден.

Само 5 минути по-късно Локо остана 9 индивида, откакто и героят на дуела Евандро също получи втори жълт картон и отборът трябваше да доиграва дуела с двама индивида по-малко.

Съдията отсъди 10 минути добавено време, а в петата от тях Черно море съумя да изравни. След центрираре Живко Атанасов съумя да засече с глава и направи 2:2.

В седмата минута от добавеното време Панайотов игра с глава, само че Хоркаш мазета в корнер.

Последва и удар на Тейшейра, койно беше уловен от Хоркаш.

Отново Тейшейра стреля, а Хоркаш мазета в корнер.

В 11-та минута от добавеното време Алекс Фернандес насочи удар, който рикошира в крайници на Ангел Лясков и влетя в мрежата на Хоркаш за 3:2. Съдията Георги Давидов беше превикан на ВАР да реши дали има засада и попадението беше анулирано, тъй като имаше засада при центрирането в обстановката преди да падне попадението.

Така приключи тази неповторима драма, а двата отбора поделиха по точка.

Локомотив резервира първата позиция с 30 точки, а Черно море е втори с 29 точки.

За Локомотив следва пауза поради националните тимове, а идващият мач на отбора ще е на след 20 октомври против Берое, само че към момента няма прецизен ден и час.

Черно море:  Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов (Алекс Фернандес 46 мин.), Даниел Димов (Арлинд Дакай 68 мин.), Васил Панайотов, Александър Василев, Мазир Сула (Мартин Милушев 78 мин.), Едгар Пашеко (Мишаел 59 мин.), Атанас Илиев (Исмаил Иса 59 мин.)

Локомотив:  Динко Хоркаш, Оливие Камдем, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Ангел Лясков, Лео Сена (Ефе Али 78 мин.), Евандро, Христо Иванов (Димитър Илиев 58 мин.), Джовани (Бабакар Дион 58 мин.), Алфа Конте (Петър Андреев 78 мин.), Георги Минчев (Ивайло Иванов 84 мин.)
Източник: trafficnews.bg