Бургас. Учениците от 4 и 5 клас от иновативното бургаско

...
Бургас. Учениците от 4 и 5 клас от иновативното бургаско
Коментари Харесай

Бургаско училище участва в разработването на иновативна образователна игра, която развива уменията при децата

Бургас. Учениците от 4 и 5 клас от новаторското бургаско учебно заведение ОУ „ Александър Георгиев-Коджакафалията ” се включиха в създаването на първата просветителна мобилна игра, която развива меките умения (soft skills) при децата. Това оповестиха от Община Бургас . През игровия модел тя подтиква сериозното мислене, работата в екип, творчеството и водачеството в подрастващите. Учениците от ОУ „ Александър Георгиев-Коджакафалията ” бяха първите, които тестваха играта и дадоха своите рекомендации за нейното завършване.

„ Игровият модел е залегнал в метода, по който преподаваме образователния материал в нашето учебно заведение, а тематиката е директно обвързвана с новия интегративен STEM предмет – „ Космически проучвания “, който вкарваме от тази образователна година. Затова и бяхме естествени сътрудници на тази новаторска игра. С организирането на два хакатона, противоположната връзка, която те дадоха на разработчиците с оферти за надграждане и изчистване на актуалните детайли, беше потребен тест по тази причина по какъв начин заложените меки умения в играта се ползват в действителността. “, показа Михаил Ненов, шеф на ОУ “Александър Георгиев-Коджакафалията ”.

Играта „ Space patrol “ няма комерсиална цел, основаването й е финансирано напълно от фондация „ Лъчезар Цоцорков “, които влагат в новаторски формати в образованието и развиването на децата.

Действието в „ Space patrol “, както подсказва и името й, се развива в космоса. Играе се от тим от двама души, които минавайки през разнообразни провокации научават забавни обстоятелства за космоса и получават меки умения, нужни им и в действителния живот.

Играта е създадена от напълно български екип от КVABA Interactive - инди гейм студио, специализирало се в създаването на игри, виртуална и добавена действителност, както и други цифрови решения.

„ Разработването на играта лиши близо година. Основното предизвикателство пред нас беше по какъв начин да съвместим занимателния и просветителния детайл, по този начин да я създадем задоволително атрактивна за учениците. Отделните задачите са създадени по този начин, че в тях няма никакъв детайл на експанзия, а тъкмо противоположното, работата в екип сред играчите сплотява напъните им за нещо градивно и потребно за развиването им. “, разяснява Никола Георгиев, създател и шеф на КVABA Interactive.

Образователното наличие в играта е основано в партньорство с доцент Камен Козарев от Института по астрономия с Национална астрономическа обсерватория на Българска академия на науките. Той получава докторска степен по Астрономия от Бостънския университет, и работи четири години в Центъра по астрофизика Харвард-Смитсониън. Отдаден на концепцията да възпламени младежите по космоса, към този момент четири години Камен Козарев взе участие като наставник и преподавател в програмата „ Космически провокации “, чиято цел е да срещне българските възпитаници с водещи галактически експерти от целия свят.

„ Играта съвместява няколко новаторски метода в образованието. От една страна тя показва съществени астрофизични закони на наличен език и пали любознанието и любознателността на децата през геймификация. Едновременно с това развива основни меки умения, които са извънредно значими за сполучливото развиване на всяко дете. Това я прави и неповторима по нейната същина. “, прибавя доцент Козарев.
Източник: focus-news.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР