Бургас. Бургаската състезателка на ФК Корсар Кристина Бандрамалиева спечели бронзов

...

Бургаска фехтовачка спечели бронз от международния турнир “Купа Рипоста” в Румъния

Бургас. Бургаската състезателка на ФК " Корсар " Кристина Бандрамалиева завоюва бронзов орден от обичайно мощния шампионат " Купа Рипоста " - Букурещ. Това оповестиха от пресцентъра на Община Бургас . Със сърцата игра и фехтовални умения бургаската фехтовачка надви в борбата за призови места и справедливо се окичи с бронза при девойките до 14 години, отстъпвайки само на златната медалистка от Румъния.
При момчетата до 12 години бургаският представител Никола Миланов се пребори за финалната осмица, а при момчетата до 14 години Виктор Китенов стана 9-ти. Състезанието е кръг от серия европейски шампионати по сабя до 14 години и събра в оспорвана борба фехтовачи от Румъния, Турция, България, Гърция, Испания, Дания, Германия и Китай.
Фехтовален клуб " Корсар ", част от ФА " Етрополски " бе показан от състезатели до 10, 12 и 14 години, трениращи под управлението на Г. Миланов и Е. Зуев. Бургаският играч Петър Иванов бе част от съдийския състав на интернационалния шампионат. Престижното отличие на ФК " Корсар " идва на фона на мощното показване на бургаските фехтовачи на откритите шампионати от календара на Българската федерация по фехтовка, провели се в края на октомври в Стара Загора и Пловдив, и годни за Купа " България " 2019-2020. Състезателите на ФК " Корсар " демонстрираха постоянна игра и състезателен дух, като записаха мощни резултати във всички възрастови групи.
Източник: focus-news.net