„Броят на заразените с COVID-19 ще продължи да се увеличава.

...
„Броят на заразените с COVID-19 ще продължи да се увеличава.
Коментари Харесай

Кантарджиев: „Ако някого го дразни гърлото или има хрема и кихане, нека си остане вкъщи”

„ Броят на инфектираните с COVID-19 ще продължи да се усилва. Тази седмица в работните дни може да достигнем и върхове на дневна заболеваемост.” Това съобщи проф. Тодор Кантарджиев в студиото на „ Здравей, България” по.

„ Основната опасност за нашето общество сега е огромната краткотрайната неработоспособност. Част от хората ще би трябвало да си бъдат у дома. Те няма да са доста заболели, само че няма да са на работа. Трябва да се създадат графици и обособени екипи в предприятията, би трябвало да има взаимозаменяемост, в случай че не искаш да ти спре предприятието. Това, с изключение на имунизацията, е най-важното в момента”, сподели още той.


 Ваксината: най-важното в резюме  Ваксината: най-важното в резюме  Ваксината: най-важното в резюме  Ваксината: най-важното в резюме
По думите му Омикрон се популяризира доста по-бързо от предходните варианти Делта и Бета. Хоспитализираните и умрелите обаче са доста по-малко. Той цитира данни от Южноафриканската република, където Омикрон беше регистриран за първи път през предходната година.
 image2_16x9.png Сезонът на Козирога ни оказва помощ да се отървем от всичко остаряло и излишно в живота си: какво да чака всяка зодия На фокус
Кантарджиев е безапелационен, че хората със признаци на ковид би трябвало да си останат у дома.

„ Заразените не би трябвало да вървят на работа. Ако някого го нервира гърлото или има хрема и кихане, дано си остане вкъщи”, разяснява той.

„ За страдание при Омикрон има пет пъти по-голяма възможност да го прекараш повторно. Който е боледувал преди повече от 4-5 месеца – дано се имунизира. Притеснява ме и това, че не знаем при Омикрон какво се случва с така наречен „ късен COVID”. Не е ясно и какъв брой ще трае имунитетът след този вид на коронавируса”, уточни още Кантарджиев.

Целия диалог гледайте във видеото горе.
 Дългосрочните последствия след прекаран ковид  Дългосрочните последствия след прекаран ковид  Дългосрочните последствия след прекаран ковид  Дългосрочните последствия след прекаран ковид
Ситуацията с ковид ще бъде тежка най-малко още три месеца, само че краят се вижда. Това съобщи доктор Дейвид Набаро, специфичен делегат на Световната здравна организация по въпросите на COVID-19, представен от.

„ Опасявам се, че прекосяваме през маратон, само че няма по какъв начин да се каже, че сме в края - виждаме края, само че не сме там. И преди да стигнем до него, ще има някои неравности. Не мога да ви кажа какъв брой тежки ще бъдат, само че най-малко мога да ви кажа какво чакам. На първо място, този вирус продължава да се развива – имаме Омикрон, само че ще има и още разновидности. Второ, той в действителност визира целия свят. И до момента в който здравните служби в Западна Европа съвсем се оправят, в доста други елементи на света те са изцяло претрупани. И трето, изцяло ясно е, че няма опция за огромни ограничавания в нито една страна, изключително в бедните страни. Хората просто би трябвало да продължат да работят и по тази причина пред политиците сега има някои доста сложни решения. Това ще бъде мъчно най-малко през идващите три месеца “, съобщи още той пред „ Скай Нюз “. “

Запитан за догатката, че два или три пъти годишно може да има талази на ковид, той добави:

„ Начинът, по който се държи този вирус, откогато го срещнахме за първи път, е, че той се натрупва и по-късно се повишава много трагично, след което още веднъж се намалява и по-късно още веднъж се повишава на всеки три или четири месеца. Трудно е да се употребява държанието в предишното, с цел да се предскаже бъдещето. Животът може да продължи, можем да възстановим стопанската система в доста страни, само че просто би трябвало да имаме в действителност положителни проекти за справяне с вълните. “
 Какво би трябвало да знаем за бустерната доза ваксина против COVID-19  Какво би трябвало да знаем за бустерната доза ваксина против COVID-19  Какво би трябвало да знаем за бустерната доза ваксина против COVID-19  Какво би трябвало да знаем за бустерната доза ваксина против COVID-19
Източник: edna.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР