Далас Маверикс се класира за полуфиналите в Западната конференция, след

...

Маверикс затвориха серията с Клипърс и са на полуфинал

Далас Маверикс се класира за полуфиналите в Западната конференция, откакто победи Ел Ей Клипърс със 114:101 вкъщи и затвори серията сред двата отбора с 4-2.

Резултатът бе еднакъв на почивката, само че Лука Дончич и Кайри Ървинг избухнаха в третата четвъртина, когато домакините завоюваха с 35:20, с цел да си подпечатат триумфа. Дончич приключи с 28 точки, 13 асистенции и 7 битки, макар че още веднъж нямаше ден в стрелбата и осъществя 34,6 % от опитите си. Ървинг наниза 28 от своите 30 точки след почивката, в това число пет тройки.

Клипърс още веднъж бяха без огромната си звезда Кауай Ленард, а в негово неявяване най-резултатен бе резервата Нроман Пауъл с 20 точки. Пол Джордж вкара 18 точки при 33 % успеваемост, а Джеймс Харън беше още по-неефективен - 16 точки при 31,3 %. Ръсел Уестбрук още веднъж не съумя да способства за Клипърс от пейката.

Така Далас ще срещнат водача в постоянния сезон Оклахома Сити Тъндър в полуфиналите.

В другия мач от тази нощ Орландо Меджик победи Кливланд Кавалиърс със 103:96 вкъщи и вкара мача в решителен седми дуел, който ще се играе в Кливланд. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg