Брага стана единственият отбор, който успя да извоюва победа в

...

Само един отбор спечели в откриващите 1/4-финали на Лига Европа

" Брага " стана единственият тим, който съумя да извоюва победа в откриващите срещи от 1/4-финалите на втория по мощ европейски клубен шампионат по футбол - Лига Европа. Четвъртият в португалската Примейра лига през предишния сезон надви с 1:0 над шотландския първенец " Рейнджърс " вкъщи и взе най-малък задатък преди реваншите другата седмица.

Единствения гол на ст. " Мунисипал " в Брага означи Абел Руис в 40-ата мин. Ответният дуел е идния четвъртък (14 април) на ст. " Айброкс " в Глазгоу.

Останалите три мача късно нощес приключиха с идентичен резултат - 1:1. С максимален интерес беше предстоящ конфликтът сред " Айнтрахт " (Франкфурт) и " Барселона ". Германците поведоха на своя ст. " Дойче Банк Парк " с попадение на Ансгар Кнауф в 48-ата мин., а каталунците изравниха посредством Феран Торес в 66-ата. В последния четвърт час домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Лукас Мело в 78-ата мин., само че испанският гранд не съумя да се възползва и да стигне до цялостен поврат.

Червен картон имаше и в мача сред " Уест Хем " и " Олимпик " (Лион). През цялото второ полувреме домакините в Лондон играха с 10 души след непосредствено изпъждане на Аарън Кресуел директно преди почивката. Въпреки това " чуковете " поведоха с гол на Джаред Боуен в 52-рата мин., само че удържаха задатъка си единствено петнайсетина минути, преди Танги Ндомбеле да изравни в 66-ата.

Пропусната дузпа и автогол пък белязаха равенството сред Република България (Лайпциг) и " Аталанта ". Гостите от Италия откриха резултата с попадение на Луис Муриел още в 17-ата мин., само че в 58-ата Давиде Дзапакоста отклони топката в личната си врата. Само минута по-рано немският състав получи 11-метров удар, само че ударът на Андре Силва от бялата точка бе отразен от Хуан Мусо, избавил и опита за добавка.

1/4-ФИНАЛИ В ЛИГА ЕВРОПА 2021/2022

" Брага " - " Рейнджърс " 1:0 (Абел Руис 40) / реваншът е на 14.IV

" Уест Хем Юнайтед " - " Олимпик " (Лион) 1:1 (Боуен 52; Ндомбеле 66) / 14.IV

" Айнтрахт " (Франкфурт) - " Барселона " 1:1 (Кнауф 48; Феран Торес 66) / 14.IV

Република България (Лайпциг) - " Аталанта " 1:1 (Дзапакоста 58-авт; Муриел 17) / 14.IV
Източник: segabg.com