Ботев се върна на четвърто място във временното класиране на

...

Рецитал на Неделев и Ботев писа тройка на Бистрица

Ботев се върна на четвърто място във краткотрайното класиране на Първа лига след нов рецитал на звездата си Тодор Неделев. Техничарят от село Белозем вкара и трите гола за разгромната победа с 3:0 над Витоша (Бистрица). Това бе и първи хеттрик в професионалната кариера на навършващият след месец и половина 26 години национал. С триумфа си канарчетата изпревариха издържания от държавна компания отбор на Берое.
Неделев откри головата си серия в 24-та минута след асистенция на Густаво Алфонсо. 420 секунди по-късно той удвои с акуратен шут от границите на пеналта.
Бившият състезател на Ботев Наско Милев принуди Димитър Пиргов да го фаулира и му изкара червен картон. Секунди преди почивката от фаул Неделев оформи хеттрика си и крайния резултат.
След почивката двата тима едвам не убиха от досада премръзналите почитатели в Коматево и до нов гол не се стигна.
КРАЙ НА МАЧА

84 - Филипов от непосредствена непосредственост глава не съумя да вкара четвърти гол.
73 - Стивън Петков от непосредствена непосредственост пропуща да повиши за Ботев.
66 - Наско Милев се свлече в пеналта, само че реферът Тодоров не му даде дузпа.
52 - Страхотно избавяне на вратаря Кайзер, който избави удар от упор на Вълчанов.
49 - Бистрица пропуща златен късмет да понижи.
46 - Защитникът Радослав Терзиев влиза на мястото на Антонио Вутов.
НАЧАЛО НА
ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45 - ГОООЛ! Тодор Неделев от фаул оформя хеттрика си и класическата преднина на Ботев.

41 - Директен червен картон за Димитър Пиргов и Ботев остават с човек по-малко. Пиргов спъна откъсналият се самичък против вратаря Кайзер Наско Милев.
32 - ГОООЛ! Неделев удвоява резултата с осмия си гол от началото на сезона. Халфът на канарчетата препарира с диагонален удар неуместно пласирания вратар на гостите.
24 - ГОООЛ! Тодор Неделев открива за Ботев след асистенция на Густаво Алфонсо.
НАЧАЛО НА МАЧА

Ботев: Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Крисиян Димитров, Йордан Минев, Серкан Юсеин, Лъчо Балтанов, Антонио Вутов, Тодор Неделев, Густаво Афонсо, Стивън Петков

Витоша: Николай Георгиев, Тодор Гочев, Кристиан Узунов, Румен Гьонов, Кристиян Кочилов, Четин Садула, Лъчезар Котев, Иван Вълчанов, Ивайло Лазаров, Наско Милев, Михаил Милчев
Източник: marica.bg