Ботев изигра най-слабия си домакински мач от началото на сезона

...

Ботев изигра слаб мач и загуби от Черно море у дома

Ботев изигра най-слабия си домашен мач от началото на сезона и загуби с 0:2 против Черно море. Сердюк в 35-та минута откри, а крайното 0:2 оформи Гарсия в самия завършек на дуела.

В 17-та минута Велислав Василев стреля от отдалеченост, а топката мина рисково около вратата на Аргилашки.

В 22-та минута Сердюк стреля, състезател на Ботев съумя да блокира удара му, който мина около вратата и излезе в корнер.

Малко по-късно още веднъж Сердюк стреля около вратата, само че топката срещна още веднъж състезател на Ботев и се стигна до корнер, както и при първото осъществяване не се случи нищо забавно след ъгловия удар.

В 27-та минута след хубава офанзива подхваната от Неделев Бароан навлезе в наказателното поле и подаде към Рабей, който стреля, само че Дюлгеров мазета в корнер.

В 31-та минута Леандро Андраде стреля, само че неопределено над вратата.

В 35-та минута Ботев пропусна най-хубавото си състояние, след хубава композиция беше изведен Янсон, който от близко би в Дюлгеров, по-късно незабавно потегли контра за Черно море и Сердюк вкара за 0:1 .

В 43-та минута Станислав Тодоров отсъди дузпа за нарушаване на Генев против Андраде. ВАР обаче анулира неговото нарушаване и беше отсъден фаул на границата на наказателното поле и Генев получи жълт картон. Гарсия стреля от фаула над вратата.

В края на първата част последва неакуратен удар на Току.

В първите секунди на втората част Даниел Димов с глава стреля, само че Аргилашки съумя да избие.

Ботев отговори с шут на Рабейн, който мина около вратата.

В 50-та минута Пабло Гарсия стреля, само че Аргилашки съумя да улови.

В 60-та минута Етоо подаде по тревата в наказателното поле, само че Маркиньос не съумя да засече и да изравни резултата.

В 80-та минута Виктор Попов стреля, само че Аргилашки избави.

В 85-та минута удар на Панайотов стреля, само че Аргилашки избави.

В 88-та минута Пабло Гарсия стреля от отдалеченост и оформи крайното 0:2.

Така Ботев към този момент е пети с 25 точки, като точно Черно море изпревари пловдивчани. Варненци също са с 25 точки, само че с по-добри индикатори.

Следващият петък Ботев гостува на Славия.

Ботев: Георги Аргилашки, Самюел Супрайен, Кевин Янсон (Маркиньос 46 мин.), Виктор Генев, Реда Рабей Емануел Току, Дилан Мертенс, Па Конате, Тодор Неделев, Антоан Бароан (Димитър Тонев 65 мин.), Николай Минков (Джеймс Етоо 46 мин.)

Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Даниел Димов, Васил Панайотов (Зе Гомес 89 мин.), Велислав Василев (Мартин Дичев 76 мин.), Пабло Гарсия, Леандро Андраде (Геваро Непомусено 54 мин.), Евгений Сердюк

Източник: trafficnews.bg