Борха Майорал се изкачи на първо място в класацията на

...

Майорал реализира попадение за успеха на Хетафе срещу Гранада и оглави класацията на голмайсторите в Испания

Борха Майорал се изкачи преди всичко в класацията на реализаторите в испанската Примера Дивисион, откакто означи 14-ото си попадение за сезона. Това се случи при успеха на Хетафе с 2:0 против Гранада в мач от 22-ия кръг.

Майорал е на върха в класацията с Джуд Белингам от Реал Мадрид и Артьом Довбик от Жирона.

Мейсън Грийнууд, някогашен нападател на Манчестър Юнайтед, даде преднина на гостите в 20-ата минута, когато трансферира вратаря Аугусто Батая отблизо разстояние. Майорал бе прецизен четвърт час по-късно, когато стражът на Гранада загуби топката и разреши на нападателя на Хетафе да вкара елементарен гол на празна мрежа.

Мирто Узини пропусна дузпа за Гранада през второто полувреме. Отборът е единствено на пет точки пред последния в класирането Алмерия. Хетафе заема десетата позиция с 29 точки от 21 мача.