Бившият футболист на ЦСКА Кирил Десподов дебютира за Каляри при

...

Десподов дебютира за Каляри при загуба

Бившият футболист на ЦСКА Кирил Десподов дебютира за Каляри при загубата с 0:3 като посетител на Милан в среща от 23-ия кръг на Серия А. Българският национал влезе в игра в 75-ата минута на мястото на Йоница.

В 13-ата минута Милан поведе в резултата. Сусо шутира към вратата, а Алесио Краньо съумя да се намеси, само че мазета топката право в тялото на своя съотборник Лука Чепители и тя спря в мрежата.

В 22-ата минута Лукас Пакета вкара втори гол за домакините. Бразилецът се възползва от положително центриране на Давиде Калабрия.

След подновяването на играта гостите от Каляри играеха по-често с топката. В 60-ата минута Леонардо Паволети насочи удар, който бе отразен от Донарума, а Жоао Педро, останал пред празната врата, стреля в горната греда.
Три минути по-късно Кшищоф Пьонтек вкара трети гол за Милан. Той направи добавка след удар на Хакан Чалханоглу.
В 75-ата минута Кирил Десподов направи своя дебют за Каляри, заменяйки Артур Йоница.
Със извоюваните 3 точки Милан се изкачи на 4-то място с актив от 39 точки, а Каляри е 15-ти с 21 пункта.