Бившата лидерка в световната ранглиста Серина Уилямс се прости с

...

Серина Уилямс приключи участието си на Ролан Гарос

Бившата лидерка в международната класация Серина Уилямс се елементарни с фантазията си за 24-а купа на сингъл в Големия шлем, откакто загуби с 3:6, 5:7 от Елена Рибакина (Казахстан) в мач от четвъртия кръг на Откритото състезание на Франция по тенис.

Трикратната шампионка Уилямс, която не е печелила огромен трофей от 2017 насам и е на един триумф от върха на Маргарет Корт, даде всичко от себе си и на моменти бе близо да обърне нещата в своя изгода.

39-годишната американка, която е сложена под номер 7 в Париж, позволи първи пробив в четвъртия гейм, а по-късно върна брейка за 3:4, само че се пропука незабавно по-късно и Рибакина затвори с 6:3.

Втората част стартира с замяна на пробиви, след което това се повтори за 4:4. Силите на Уилямс бяха на изчерпване и при 5:5, тя загуби подаването си на 0, а по-късно Рибакова бе непоколебима и завоюва срещата. На 1/4-финалите Рибакина ще се изправи против 31-Анастасия Павлюченкова от Русия, която победи 15-Виктория Азаренка (Беларус) - 5:7, 6:3, 6:2.