Без голове завърши контролата между Етър и Спартак (Плевен), играна

...

Спартак удържа Етър във Велико Търново

Без голове приключи контролата сред Етър и Спартак (Плевен), играна на стадион " Ивайло ". Резултатът 0:0 е много по-обнадеждаващ за плевенчани, които са новаци във второто равнище на футбола.

" Болярите " още веднъж бяха без възстановяващите се Дани Младенов, Здравко Илиев, Георги Александров, Христо Марков и Юлиян Райков. Положенията пред двете порти не бяха доста, като точни удари във вратата насочиха единствено домакините, само че като цяло вратарите съвсем нямаха работа.

Първата по-чиста обстановка бе за гостите, откакто в 15-ата минута Преслав Антонов бе изведен фронтално против Нисторов, само че стреля над вратата. Етърци дадоха отговор с два мощни удара на Олег Димитров от отдалеченост, минали около рамката. В 37-ата минута Николай Янков отляво центрира към Живко Петков, който стреля, само че Цинцарски извади в корнер. След прекрасен рейд на Мартин Моран в 42-ата минута топката попадна у Христо Митев, чийто удар не затрудни вратаря на гостите и той закова топката на голлинията. В края на полувремето Станев центрира отдясно към Живко Петков, само че ударът на тарана с глава мина над гредата.

През втората част ситуациите бяха още по-малко. Най-опасното за Спартак пристигна в 49-ата минута, когато удар на Стефан Христов облиза десния дирек.

Цял мач за Етър пази вратарят Станислав Нисторов, който преди дни пристигна от Спартак (Варна) със свободен трансфер, а през днешния ден беше разгласен като ново попълнение на тима.

Етър (ВТ): Станислав Нисторов, Кольо Станев, Радослав Терзиев, Мариян Иванов, Христо Митев, Яни Пехливанов, Николай Янков, Мартин Моран, Евгений Илиев, Олег Димитров, Живко Петков (Ангел Мартинов, Кристиян Кънчев, Калоян Митев, Калоян Ненчев, Лилиян Маринов, Даниел-Виктор Кънчев, Борислав Трендафилов).