Берое (Стара Загора) победи Монтана с 87:72 (26:10, 17:16, 17:29,

...

Берое надигра Монтана

Берое (Стара Загора) победи Монтана с 87:72 (26:10, 17:16, 17:29, 27:17) като хазаин в среща от деветия кръг в Първата тройка от шампионата ни по баскетбол за дами и си обезпечи първото място в постоянния сезон. Успехът бе седми следващ за старозагорки, които са отпред в Първата тройка и ще играят с първия от Втората тройка – Шампион 2006 на полуфиналите.

Тимът на Монтана е втори във краткотрайното класиране с 3 победи и към този момент 3 провали, а трети е Славия със 7 загуби от 7 мача в Първата тройка. До края на постоянния сезон остава мачовете Славия – Монтана 2003 и Монтана 2003 – Берое.

Домакините превъзхождаха противника си в зала „ Общинска “, като само отстъпиха пред Монтана в третата част, когато разрешиха разликата да падне до 5 точки.

Баскетболистките на Берое започнаха по-добре мача, а Монтана 2003 не означи панер в последните 4 минути на първата част. Домакините направиха серия от 13 точки до 26:10 след 10 минути игра. Серията на Берое продължи до 33:10 и гостите осъществиха още веднъж чак в средата на втората четвърт. Старозагорки имаха задатък от 43:26 на почивката.

За три минути след подновяването на играта, с помощта на изявите на Санта Балкойене и Христина Иванова, тимът на Монтана понижи до 9 точки пасива си, а в края на третата част гостите към този момент изоставаха единствено с 5 при 55:60.

Състезателките на Берое стартираха последната четвърт със серия от 6:0, гостите отново понижиха за малко, само че отборът от Стара Загора подвигна разликата до 15 точки по-малко от 4 минути преди финала.

Най-резултатна за домакините беше Цветомира Шаренкапова с 21 точки. Тя добави 5 битки и 4 асистенции. С 20 точки и 3 битки приключи Теодора Динева, а по 13 точки вкараха Ребека Тобин и Радостина Христова. Тобин овладя и впечаляващите 16 битки.

Христина Иванова се отличи с 25 точки и 4 битки за гостите, Санта Балкойене означи 15 точки, 8 битки и 9 асистенции, а Димана Макариева приключи с 11 точки и 12 битки.

За Монтана следва присъединяване във Финалната четворка на Адриатическата лига за дами в Подгорица, Черна гора сред 19 и 21 март.
Източник: bnr.bg