Байерн Мюнхен измъкна точка от гостуването си на РБ Лайпциг

...

Байерн оцеля и взе точка срещу Лайпциг

Байерн Мюнхен измъкна точка от гостуването си на Република България Лайпциг в мач от 6-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят на " Ред Бул Арена " приключи 2:2, а домакините изпусаха задатък от два гола. Лоис Опенда откри резултата в 20-ата минута, а шест по-късно Кастело Лукеба удвои. През втората част Хари Кейн понижи от дузпа в 57-ата минута, а в 70-ата Лирой Сане изравни.

Баварците изиграха извънредно едва първо полувреме, в което домакините наказаха грешките на своя противник. Емил Форсберг пропусна да се разпише, откакто Свен Улрайх му подари топката, само че шведът не откри опразнената врата. В същото време хората на Томас Тухел не сътвориха съвсем нищо забавно в офанзива. В началото на втората част гостите получиха дузпа, откакто топката срещна лакътя на Бенямин Хенрихс при осъществяване на директен свободен удар, а попадението на Кейн от бялата точка даде подтик на тима. Баварците сътвориха няколко положителни положения за гол, като осъществиха едно, а в добавеното време на мача и двата тима имаха по един късмет да стигнат до триумфа.

Байерн заема трето място във краткотрайното класиране с 14 точки, до момента в който Лайпциг е с точка по-малко.
Източник: novsport.com