Хари Кейн откри головата си сметка на Алианц Арена, а

...

Байерн не се затрудни срещу Аугсбург, Кейн вкара и на Алианц Арена

Хари Кейн откри головата си сметка на " Алианц Арена ", а Байерн Мюнхен победи Аугсбург с 3:1. Срещата беше от втория кръг на Бундеслигата. За англичанина това бяха първи голове на стадиона на новия му клуб след прехвърлянето от Тотнъм. Баварците излязоха напред в резултата след автогол на Фелик Удокай в 33-ата минута на срещата, а седем по-късно Кейн беше прецизен от дузпа. Нападателят направи преднината на своя тим класическа в 69-ата минута, а крайният резултат оформи Дион Белйо малко преди края.

С триумфа баварците събраха 6 точки, до момента в който Аугсбург е с една в своя актив.

Гостите започнаха самоуверено срещата и проведоха няколко рискови контраатаки, а в 27-ата минута можеше и да поведат. Ермедин Демирович получи топката отдясно, оправи се с Нусаир Мазрауи и насочи удар от отлична позиция, само че около вратата. Малко по-късно Леон Горетцка насочи удар от далечна отдалеченост, с който вратарят се оправи.

Байерн поведе в 32-ата минута. Тогава Серж Гнабри с чудесно подаване изведе Лирой Сане на стрелкова позиция. Германецът насочи удар, който стражът отрази. Топката обаче се удари във Феликс Удокай и мина голлинията за 1:0.

В 40-ата минута баварците получиха дузпа. Удар на Йозуа Кимих срещна ръката на Никлас Дорш и след намесата на ВАР основният рефер посичи бялата точка. Зад топката застана Хари Кейн, който не сбърка за 2:0.

След почивката Байерн продължи да търси още голове. В 49-ата минута Кингсли Коман откри Кейн в наказателното поле. Англичанинът опита удар от дребен ъгъл, който не откри задачата. Малко по-късно имаше рискова обстановка пред другата врата. Бериша получи топката към точката на дузпата, само че Горетцка се намеси в съдбоносен миг и му мазета топката.

В идващите минути Коман се засилва и две негови рискови центрирания едвам не доведоха до гол във вратата на Фин Дамен. Той първо съумя да отклони топката преди тя да стигне до Сане наоколо до вратата, а по-късно направи ужасно избавяне след удар с глава на Гнабри. При последвалия ъглов удар топката стигна до Упамекано в наказателното поле, само че ударът на бранителя бе отклонен.

В 68-ата минута удар на Сане в далечния ъгъл срещна гредата. Малко след това Байерн стигна до трети гол. Отлична композиция сред Коман и Алфонсо Дейвис изведе канадеца отляво. Той подаде към Кейн, а нападателят елегантно пусна топката около вратаря.

В 85-ата минута Кейн беше покрай своя хеттрик, откакто засече центриране на Конрад Лаймер, само че прати топката около вратата. Малко по-късно Аугсбург понижи резултата. Демирович изведе с пас сред краката на Матайс де Лихт Дион Белйо самичък против Свен Улрайх и хърватинът вкара за 3:1.
Източник: novsport.com