Баскетболистките на "Монтана" разгромиха със 100:56 като гости "Локомотив" (Стара

...

Баскетболистките на Монтана стигнаха кота 100 в Стара Загора

Баскетболистките на "Монтана " разгромиха със 100:56 като посетители "Локомотив " (Стара Загора). Срещата бе от IV-тия кръг на шампионата на „ А” група първата четворка. В другата среща от кръга "Берое " (Стара Загора) също бе безсърдечен печелейки със 101:38 при гостуването си на "Славия ".
В мача в Стара Загора конспирация имаше единствено първоначално, по-късно монтанчанки постановиха предимство и на полувремето водеха с 46-35. Голямата разлика бе насъбрана след почивката. Националката Радостина Димитрова бе най-полезна за победителките с 13 точки, 9 битки и 7 асистенции. Със същия точков актив приключиха още Габриела Костова и Мария Желязкова, а най-резултатна за "Монтана " с 15 т. бе Христина Иванова. Топ-реализатор на срещата бе Евгения Нацкина ( "Локомотив ") 19 т., като към тях добави и 7 битки.

"Локомотив " – "Монтана " 56:100 ( 20:22, 15:24, 7:27, 14:27)

"Локомотив ": Стефани Пендова 2, Мария Делчева 13, Евгения Нацкина 19, Валерия Алексиева 7 (Златка Маданкова 5, Весела Минчева 2, Александра Димитрова, Магдалена Неделчева, Антония Абаджиева, Венета Христова).
"Монтана ": Дебора Филипова 3, Цветомира Шаренкапова 10, Габриела Костова 13, Димана Макариева 12, Христина Иванова 15 (Радостина Димитрова 13, Мария Желязкова 13, Габриела Ангелова 10, Йоана Иванова 5, Преслава Колева 4, Надежда Симеонова 2, Кристиана Борисова). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Иван Станчев, Стефан Стефанов, Иван Йорданов.

Зала: „ Общинска”-100 фенове.
Източник: bulnews.bg