Баскетболистките на Монтана допуснаха първата си домакинска зала в турнира

...

Монтана с трета загуба в Адриатическата лига /снимки/

Баскетболистките на " Монтана " позволиха първата си домакинска зала в шампионата на Адриатическата лига и трета от началото на сезона.
В среща от VIII кръг възпитаничките на треньора Николай Господинов бяха надиграни с 56:77 от водача в класирането " Будучност " (Подгорица).
През първите две минути и двата тима не съумяха да си вкарат панер, преди гостите да поведат и до края да не изтърван водачеството. Домакините не съумяха да намерят решение по какъв начин се оправят с най-хубавата състезателка на съперника Драгана Живкович, която стреляше с триумф отблизо и далечно разстояние.
След почивката, която пристигна при резултат 29-55, черногорки понамалиха темпото, а монтанчанки заиграха по-организирано и мачът бе по-равностоен.
Алекса Харт се регистрира с 16 т. за " Монтана ", с три по-малко от нея мача приключи Валерия Алексиева. Моник Рийд (6 т.) за първи път падна под двуцифрена ефикасност, само че пък се отличи с 12 асистенции.
За " Будучност " над всички бе Драгана Живкович с 26 т., 8 битки и 7 асистенции.

" Монтана " - " Будучност " (Подгорица Черна гора) 56:77 (12-25, 17-30, 12-12, 15-10)

" Монтана ": Борислава Денчева 2, Валерия Алексиева 13, Габриела Николова-кап. 6, Алекса Харт 16, Моник Рийд 6 (Александра Петрова 6, Микаела Дамянова 5, Ванина Василева 2, Йоана Иванова, Габриела Ангелова, Йоана Вутова). Треньор: Николай Господинов.

" Будучност ": Зорана Радоноич 10, Вишня Стефанович 4, Драгана Живкович-кап. 26, Ксения Шчепанович 4, Йелена Булаич 12 (Йована Маркович 13, Анастасия Дробняк 4, Милена Бигович 2, Мая Бигович 2, Мария Баошич). Треньор: Владан Радович.

Съдии: Данило Петкович, Андрия Димовски, Неманя Ковачевич.

Зала: „ Младост “-60 фенове.
Източник: bulnews.bg