Баскетболистите на Варна се бориха, но напуснаха игралното поле с

...

Черно море Тича записа седма загуба

Баскетболистите на Варна се бориха, само че напуснаха игралното поле с наведени глави.

Берое победи с 94:75 (26:15, 23:24, 22:21, 23:15) Черно море Тича като хазаин в мач от 11-ия кръг на НБЛ. Успехът е пети за „ зелените “, които имат и пет загуби от началото на сезона. „ Моряците “ са с баланс 3-7.

Още при започване на срещата отборът от Стара Загора доминираше на паркета и бързо натрупа преднина от 9 точки, които обаче до почивката бяха понижени до 8 от противника. След паузата равностойната игра на двата тима продължи, само че мощна последна четвърт на баскетболистите на Бойко Миленков не даде късмет на варненци да мечтаят за поврат, написа Sportal.bg.

За Берое Дариъс Хол вкара 28 точки, Тарекей Едоджи приключи с дабъл-дабъл – 19 точки и 13 битки, а Мартин Стефанов се разписа с 15.

Аверил Ъгба осъществя 30 точки и овладя 14 битки за Черно море Тича, а Костадин Лазаров добави 12.
Източник: petel.bg