Барселона завърши годината с победа. Каталунците надвиха с 2:0 Селта

...

Барселона завърши годината с лесен успех над Селта

Барселона приключи годината с победа. " Каталунците " надделяха с 2:0 Селта вкъщи в мач от 17-ия кръг на Ла Лига. Головете на " Камп Ноу " бяха дело на Усман Дембеле и Лионел Меси.

" Блаугранас " стартира срещата доста интензивно и имаше цялостен надзор на срещата. Още в 10-ата минута отборът на Валверде откри резултата. Бланко отрази удар на Меси, само че топката стигна до Дембеле, който я прати във вратата.

Барса продължи да господства. В 20-ата минута бранител на Селта мазета удар на Алба. Четири минути по-късно Тер Щеген избави невисок удар на Гомес.

Снимка 396960
Източник:

В края на първото полувреме Меси бе изведен зад отбраната от Жорди Алба и преодоля Бланко за 2:0.

През втората част " каталунците " още веднъж диктуваха събитията на терена. В 59-ата минута Суарес изведе Меси отляво, той навлезе в наказателното поле и се опита да му върне топката, само че защитник на Селта съумя да пресече подаването. Секунди по-късно Жорди Алба изведе Суарес самичък против Бланко, а уругвацът направи огромен пропуск, като прати топката около лявата греда.

До края на мача Меси пропусна да вкара втория си гол в срещата. Барса е едноличен водач във краткотрайното класиране с 37 точки.

Андрес Иниеста: Барселона ще бъде друг тим, нека не е по-слаб