Барселона постигна обрат от 0:1 до 2:1 при гостуването си

...

Барселона излезе на трето място в Испания след обрат срещу Елче

Барселона реализира поврат от 0:1 до 2:1 при гостуването си против Елче и се изкачи на трето място в класирането в Примера дивисион след 27-ия кръг.

През първата част каталунците владееха повече от топката и Усман дембеле пропусна да открие резултата, а минута преди почивката домакините взеха задатък след независима акция и попадение на Фидел.

Седем минути след началото на втората част Феран Торес пропусна да изравни, само че направи това в 60-ата минута след асистенция на Жорди Алба.

Десет минути преди приключване на постоянното време Антонио Бараган игра с ръка в наказателното поле на домакините и основният рефер Алехандро Ернандес отсъди дузпа след консултация с видео помощник арбитъра. Мемфис Депай означи от бялата точка и обезпечи триумфа в интерес на " синьо-червените ".

В 88-ата минута Хавиер Пасторе получи червен картон и остави домакините в понижен състав.

След този триумф Барса е на трето място в класирането с актив от 48 точки, до момента в който Елче заема 14-та позиция с 29 извоювани точки.

В различен мач от кръга Кадис победи Райо Валекано с 2:0.
Източник: bnr.bg