Барселона победи с 69:63 (16:13, 18:16, 26:16, 9:18) Монако като

...

Барселона взе своето в Монако

Барселона победи с 69:63 (16:13, 18:16, 26:16, 9:18) Монако като посетител в мач от 13-ия кръг на Евролигата. Успехът е девети за каталунците, които имат и четири загуби от началото на сезона. Монако е с баланс 9-4.

Въпреки че разликата в резултата сред двата тима беше напълно дребна още от началото на срещата, гостите успяваха да печелят минимална преднина и се отдръпнаха с 5 точки задатък на почивката. След паузата баскетболистите на Барса преобладаваха напълно на терена и преди заключителната четвърт те към този момент бяха с 15 точки пред противника си. Те разрешиха Майк Джеймс и компания да се върнат в мача през последните 10 минути, само че не и да се стигне до поврат.

Никола Миротич вкара 15 точки за Барселона, Кори Хигинс се разписа с 9.

За Монако Майк Джеймс беше най-резултатен с 16 точки, а 11 добави Донатас Мотиеюнас.

Снимка: twitter.com/FCBbasket

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.